УКР РУС ENG 
   

28.11.2006. КИЇВ. Священний Синод УПЦ пояснив, чому Блаженніший Митрополит Володимир не може брати участь у спільній молитві з представниками інших конфесійНа чергововому засіданні Священного Синоду УПЦ, яке відбулося у середу, 22 листопада, була оприлюднена інформація Керуючого справами УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана про організацію Секретаріатом Президента України та керівними органами України заходів з молитовною участю представників різних конфесій України та запрошення на них Предстоятеля Української Православної Церкви.

Тоді ж було прийняте загальноцерковне рішення важати за неможливе участь Предстоятеля УПЦ в молитовних зібраннях з представниками розкольницьких угрупувань та інших релігійних течій України на підставі 10, 11, 45, 67 Правил Святих Апостолів, 2 Правила Антіохійського і 33 Правила Лаодікійського Соборів.

10-те Апостольське правило говорить: «Якщо хтось із відлученим від спілкування церковного помолиться, хоч це було навіть і в домі: такий нехай буде відлучений»;

11-те Правило Святих Апостолів говорить: «Якщо хтось, із тих, хто належить до кліру, з відлученим помолиться: нехай буде відлучений».

Про це ж йдеться і в 45-му та 65-му Апостольських правилах, 2-му правилі Антіохійського та 33-му Лаодикійського соборів.

Докладніше про це та міжконфесійну ситуації на Україні в цілому - у відповідному ЗВЕРНЕННІ Священного Синоду УПЦ.

 

Пропонуємо вашій увазі уривок з цього звернення:

"Практика, коли до участі в тій чи іншій події державного рівня, яка відбувається за участю Президента України, запрошуються глави та представники „традиційних для України" конфесій та релігійних організацій, є одним із явищ, які не сприяють взаєморозумінню між державою та Церквою.

Негативна сторона цієї, безумовно, корисної співучасті державного та релігійного керівництва в різноманітних заходах сьогодні виявляється нажаль, у бажанні звести її до рівня спільної молитви та до спільної участі у звершенні обрядів чи священнодійств, як то панихиди, молебні, привезення Благодатного вогню. Ініціатором таких спільних, суто релігійних, або світських заходів, протокольною частиною яких є релігійна складова, виступає світська сторона, нерідко особи з оточення Президента України.

Саме в такий спосіб, поставивши на один рівень з ієрархією канонічної Церкви, окремі особи, що симпатизують „неканонічним православним", бажають вивести їх з безблагодатного стану самоізоляції та церковної неповноцінності, через ЗМІ показати Україні їх молитовну рівнозначність, звівши різницю лише до юрисдикційної приналежності. Неучасть Предстоятеля УПЦ в подібних заходах трактується як його особиста примха та небажання молитися за Україну. Однак ця інсинуація далека від істини. Мало не щодня Блаженніший Митрополит Володимир звершує Божественну літургію і як Предстоятель Канонічної Української Православної Церкви підносить за кожним богослужіням свої, у міру благодаті поданої йому Богом, молитви за Україну, за наш стражденний український народ, який, безумовно, вартий кращого життя, та за владу, основною метою діяльності якої має бути покращення рівня цього життя.

Предстоятелю УПЦ у вищевказаних заходах неможливо брати участь у зв'язку з рішенням Священного Синоду УПЦ, прийнятим на підставі церковного права, якого УПЦ безумовно дотримується, будучи Церквою Апостольською".
(28 листопада 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com