УКР РУС ENG 
   

20.12.2006. КИЇВ. Керуючий справами УПЦ вважає, що зустріч православних ієрархів з Комісаром Ради Європи з прав людини сприятиме нормалізації церковно-державних відносин в УкраїніКеруючий справами Української Православної Церкви архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан прокоментував зустріч керівників Синодальних відділів з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммамбергом, яка відбулася 16 грудня у Києво-Печерській Лаврі.

«Ця зустріч має велике значення як для Української Православної Церкви, так і для суспільства в цілому, - відзначив владика. - Забезпечення релігійної свободи є невід'ємною частиною загальної системи прав людини. Завдяки тому, що Комісар Ради Європи з прав людини зустрівся з Предстоятелем Української Православної Церкви, ми отримали можливість сказати про проблеми, які сьогодні стоять перед православними в Україні. Пан Хаммамберг почув про життя нашої Церкви з перших вуст. Я думаю, надалі це сприятиме виконанню зобов'язань, які Україна взяла на себе, виявивши бажання вступити до Євросоюзу.

У нас з'явилася надія, що ці проблеми будуть вирішені незабаром. Ми позитивно розцінюємо той факт, що Комісар Євросоюзу погодився з необхідністю надання Української Православної Церкви статусу юридичної особи. Це є фундаментом, на якому ми надалі будуватимемо церковно-державні відносини. Церква, як юридична особа, має право укладати різні угоди, захищати свої права й реалізовувати нові проекти. Думаю, тепер будуть вирішені важливі питання повернення церковного майна, проблеми землекористування й оподатковування церковних структур.

Ми сподіваємося, що ця зустріч стане стимулом для того, щоб Україна навела лад у законодавчій галузі, яка стосується релігійних питань, а також надала можливість Церкви більш широко й конструктивно здійснювати свою місію.

Гадаю, ця зустріч вплине на прийняття Законів, що регламентують церковно-державні відносини й, може бути, політика держави стосовно Церкви набуде більш конструктивного характеру».

Текстову версію бесіди православних ієрархів з Комісаром Ради Європи з прав людини ЧИТАЙТЕ ТУТ!


(20 грудня 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com