УКР РУС ENG 
   

24.12.2006. КИЇВ. Відбулося відкрите засідання Священного Синоду Української Православної ЦерквиЗасідання Священного Синоду УПЦ, що відбулося в суботу, 23 грудня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври, очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Цього дня керівники синодальних відділів і комісій зачитували звіти про річну діяльність своїх структур.

Першою пролунала доповідь голови Навчального комітету Української Православної Церкви митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела. «Головним досягненням нашого відділу стало затвердження проекту освітньої реформи, яку викладачі духовних училищ, семінарій і академій спільними зусиллями втілюватимуть в життя у 2007 році», - зазначив він. Владика розповів про проблеми, вирішення яких є сьогодні для Навчального комітету пріорітетним завданням. Головна з них - брак кваліфікованих кадрів і відсутність відповідної комплектації для семінарських бібліотек.

Члени Священного Синоду і правлячі архієреї УПЦ звернулися до керівника Канонічної комісії митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія з проханням допомогти священнослужителям і віруючим подолати протиріччя, пов'язані з розповсюдженим у Рівненській області рухом «леонтієвців». Владика погодився з необхідністю адекватно висвітити всі сторони життя старця Леонтія, щоб борці проти єдності Православ'я в Україні не могли сіяти ворожнечу серед віруючих.

Митрополит Онуфрій пообіцяв, по можливості, розібратися у цій ситуації.

Голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями архієпископ Львівський і Галицький Августин назвав співробітництво Церкви й армії успішним.

На сьогоднішній день, багато людей у різних регіонах України перебувають під духовною опікою православних капеланів. Мова йде про співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців та ув'язнених. Каплиці й храми будуються у військових частинах, місцях позбавлення волі, а також на території міліцейських управлінь.

Представники Військового відділу читають лекції в навчальних закладах, випускають молитовники й календарі для військовослужбовців.

«Сьогодні першочерговим завданням для нас є підтримка військовослужбовців, які звільняються в запас, - відзначив архієпископ Августин. - Для кожного з них це переломний момент і наш обов'язок донести до них, що і без мундирів вони залишаються воїнами».

Потім владика відповів на запитання, що стосувалися процедури відкриття храмів на території об'єктів, які знаходяться під охороною.

«Підставою для відкриття храму на території військового об'єкту є письмове прохання громади, до якої входять офіцери та члени їхніх родин. Віруючі також мають придбати необхідне начиння, щоб, у разі зміни керівництва, мати можливість звершувати богослужіння».

Керівник Синодальної комісії у справах монастирів архієпископ Вишгородський Павел відзначив позитивну тенденцію до відкриття нових обителей і відродження зруйнованих у роки радянської влади. «Монастирі беруть активну участь у просвітницькій, соціальній і місіонерській діяльності, духовно опікуються дитячими будинками, притулками, інтернатами, будинками для людей похилого віку», - сказав владика.

Він відзначив, що багато обителей сьогодні відкривають сайти в Інтернеті. На його думку, кожний монастир повинен мати свою представницьку сторінку.

Сказав він і про проблеми, зокрема, про те, що в багатьох монастирях України не вистачає досвідчених духівників.

Голова Синодального відділу у справах молоді єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій розповів про основні заходи, які його відділ провів цього року. Мова йшла про конкурс дитячої самодіяльності і Всеукраїнський фестиваль дитячого малюнка та флористики. «2006-й рік оголошений Президентом України роком захисту духовного світу дитини, і Українська Православна Церква відреагувала на це належним чином. Художні конкурси дали нам можливість оцінити величезний творчий потенціал дітей із православних родин. Відкрили ми і нові задатки, тож попереду ще багато роботи», - відзначив владика.

Єписпоп Гурій повідомив, що Міністерство у справах молоді відмовляється йти на контакт із Українською Православною Церквою для здійснення спільних проектів.

Керівник відділу Зовнішніх церковних зв'язків протоієрей Миколай Забуга розповів про хід переговорів між УПЦ й УАПЦ, які відновилися нещодавно. За його словами, останнім часом помітно активізувалася міжнародна діяльність Української Православної Церкви. «Наші представники беруть участь у форумах, організованих Конференцією європейських церков, помітно збільшується список міжнародних організацій, у яких сприймають Церкву, цінують її місіонерську й соціальну діяльність, намагаються почути про проблеми і навіть допомогти у їх вирішенні», - відзначив отець Миколай.

Виступив він і як ректор Київських духовних шкіл: «На сьогоднішній день у нашій духовній академії навчаються молоді люди з багатьох країн Європи, Азії й Америки. Поступово налагоджуються відносини з традиційними протестантськими церквами, частіше стали зустрічатися випадки взаємодопомоги».

Керівник Синодального відділу «Місія соціальної допомоги дітям» архімандрит Філарет (Кучеров) відзначив, що цього року його відділ зробив усе можливе, щоб допомогти в лікуванні як умога більшій кількості дітей із малозабезпечених родин. Представники Місії налагодили тісну співпрацю з багатьма медичними установами. «Цього року нам довелося тісно стикнутися і з дитячою лейкімією. Усім, кому змогли, допомогли влаштуватися в онкологічних відділеннях. Когось, по-можливості, намагаються підтримувати наші православні волонтери», - відзначив архімандрит Філарет.

А зовсім недавно, завдяки фінансовій підтримці групи компаній «ФОКСТРОТ», Місією соціальної допомоги дітям був проведений благодійний марафон «Велике серце маленького життя». Зібрані кошти перераховані дітям, які відчувають гостру потребу у матеріальній допомозі.

За словами керівника Синодального відділу благодійності і соціального служіння УПЦ протодиякона Сергія Косовського, за нинішній рік ця структура вклала в соціальні заходи більш ніж один мільйон гривень. Тільки одна акція «Свіча милосердя» зібрала сто тисяч гривень, які пішли на благоустрій найбільш занедбаних будинків для людей похилого віку.

«Нами здійснюється активна місіонерська й просвітницька діяльність серед світської молоді, - сказав отець Сергій. - У Києві діє загін православних скаутів, а це п'ятдесят дітей з неблагополучних родин, які стали активними прихожанами».

Цього року був зареєстрований Благодійний фонд «Віра. Надія. Любов».

Сказав він про новий напрямок діяльності соціального відділу - візитах тренерів і волонтерів до обласних центрів України з лекціями про профілактику ВІЛ-СНУДу й реабілітацію тих, хто постраждав від торгівлі людьми. Вони також виступають з лекціями, присвяченими роботі з онкохворими дітьми та їхніми батьками.

Керівник прес-служби УПЦ Василь Анісімов розповів про журнал, який протягом п'яти років видає його відділ. Він говорив про необхідність покращити дизайн «Вісника», збільшити наклад, а також відзначив найбільш важливі й цікаві публікації останніх номерів.

Синодальний відділ «Місія духовної про світи», який очолює архімандрит Іларій (Шишковський), займається видавничою діяльністю. Цього року повністю реформована «Церковна газета» - у ній з'явилися нові рубрики, змінився дизайн. Щотижневик був включений до «Каталогу періодичних видань на 2007 рік». Також друкуються книги на антирозкольницьку тематику. Відділ відзначений Блаженнішим Митрополитом Володимиром новою нагородою в галузі православної журналістики - грамотою Інтернет-порталу «Православіє в Україні».   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com