УКР РУС ENG 
   

27.12.2006. ЧЕРНІГІВ. Упокоїлася ігуменя Свято-Успенського Єлецького жіночого монастиряПізно ввечері 27 грудня на 81-му році життя упокоїлася настоятелька Свято-Успенського Єлецького жіночого монастиря ігуменя Амвросія. Цього дня єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій у співслужінні священиків регіону відслужив літію за покійною. Після закінчення богослужіння тіло було перенесено до центрального собору обителі. Поховання матінки призначено на п'ятницю, 29 грудня.

Ігуменя Амвросія (Анна Павлівна Іваненко) народилася 4 лютого 1926 року в селі Дроздівка Куликівського району Чернігівської області у родині благочестивих християн. 1938 року закінчила восьмирічну загальноосвітню школу. 1942-го стала насельницею Свято-Троїцького Іллінського жіночого монастиря Чернігова. Була духовним чадом преподобного Лаврентія Чернігівського (+1950р.).

У воєнні часи працювала на лісозаготівельних роботах як бригадир, займалася самоосвітою, брала активну участь у відродженні Свято-Троїцького собору й у будівництві чернігівського залізничного вокзалу. Допомагала переправляти поранених бійців із вокзалу до шпиталя, доглядала їх, за що була удостоєна звання учасниці й ветерана Великої Вітчизняної війни.

Трудилася на ремонтно-будівельних роботах з відновлення монастирських приміщень, несла послухи до закриття обителі в 1962 році. Потім 18 років, до виходу на пенсію, працювала в психоневрологічному диспансері.

Після відкриття у 1992 році Єлецького Свято-Успенського жіночого монастиря в Чернігові трудилася над його відбудовою - обіймала посаду благочинної. Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 27 липня 1996 року була призначена настостелькою обителі й возведена у сан ігумені. За багаторічну працю по відновленню монастиря була нагороджена орденом святої рівноапостольної княгині Ольги.

Докладніше про життя та діяльність настоятельки Єлецького Свято-Успенського жіночого монастиря ЧИТАЙТЕ ТУТ!

Пропонуємо Вашій увазі МАТЕРІАЛ ПРО ІГУМЕНЮ АМВРОСІЮ (ІВАНЕНКО).

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com