УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбувся Архієрейський Собор Української Православної ЦерквиУ середу, 24 січня, єпископи Української Православної Церкви зібралися в резиденції Предстоятеля у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, де під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира відбувся Архієрейський Собор.

На початку засідання головуючий оголосив порядок денний, після чого розпочалося обговорення актуальних питань, що стоять нині перед православними в Україні.

1. Архієрейський Собор розглянув і затвердив проект ювілейних заходів, присвячених 15-річчю Архієрейського Харківського Собору (27-28 травня 1992 року), що відзначається цього року на загальноцерковному рівні. Було ухвалене рішення запросити на ці урочистості глав і представників Помісних Православних Церков. Затверджено програму заходів.

21 квітня на згадку про Житомирську передсоборну нараду у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира буде звершена Божественна літургія.

19-20 травня святкування відбудуться у Харкові - місці проведення історичного Собору. Відбудеться урочиста Академія, на якій з вітальним словом виступить митрополит Харківський і Богодухівський Никодим - під його головуванням 27-28 травня 1992 року тривав Харківський Архієрейський Собор. Про події тих років у своїй доповіді розповість присутнім єпископ Ізюмський Онуфрій, вікарій Харківської єпархії.

20 травня у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі Харкова будуть звершені Божественна літургія й подячний молебень. Ієрархи, священнослужителі й віруючі також пом'януть покійних учасників Собору.

1 червня у Києві відбудеться науково-практична конференція «Церковно-історичне значення Харківського Собору».

3 червня в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври буде звершена Божественна літургія. Святкування завершаться урочистою Академією в Національному палаці «Україна».

2. Учасники Архієрейського Собору заслухали інформацію про можливе офіційне звернення Президента України Віктора Ющенка до Предстоятеля та Священного Синоду Української Православної Церкви щодо створення спільної з представниками УПЦ-КП комісії, яка б зайнялася вирішенням проблемних питань стосовно розвитку православ'я в Україні. Ймовірність вищевказаної ініціативи президента виходить з заяви, що з'явилася у ЗМІ, озвученої Віктором Ющенком 12 січня на зустрічі з єпископатом УПЦ-КП. «Я готовий звернутися до Синодів УПЦ та УПЦ-КП з пропозицією створити спільну богословську комісію, до складу якої б увійшли по три єпископа і два священики від кожної сторони для вирішення наболілих питань», - сказав глава держави.

Ця інформація викликала хвилю протестів серед віруючих УПЦ. Всебічно обговоривши цей момент, Собор вирішив утриматися від участі у створенні подібної комісії. Пояснення позиції єпископату УПЦ буде викладено в спеціальній заяві.

3. Архієрейський собор мав судження про дискусії навколо ухваленого 22 листопада 2006 року «Звернення Священного Синоду УПЦ». Єпископат прийняв цей документ як основу для подальшої побудови внутрішньо- і зовнішньоцерковної політики Української Православної Церкви й розвитку церковно-державних відносин.

4. Єпископи соборно обговорили зустріч членів Священного Синоду УПЦ з Президентом України Віктором Ющенком. Вони оцінили цю подію як важливий етап у розвитку церковно-державних відносин, але водночас, враховуючи невиконані обіцянки глави держави, дані під час зустрічі, розцінили її як малоефективну. Прикладом невиконання обіцянок може бути складна ситуація навколо Свято-Воскресенського собору в Острозі Рівненської єпархії.

5. Керівники синодальних відділів зачитали звіти про діяльність своїх структур за минулий рік. Керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан виступив з доповіддю про стан Української Православної Церкви на сучасному етапі. Ректор Київської духовної академії професор протоієрей Миколай Забуга оприлюднив концепцію освітньої реформи в духовних школах, яку позитивно оцінили учасники Собору.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com