УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ГОРЛІВКА. Тепер у Горлівській єпархії Української Православної Церкви є правлячий архієрейРішення про висвячення настоятеля Свято-Борисоглібського студентського храму при Донецькому національному університеті архімандрита Митрофана (Никитіна) у єпископа Горлівського і Слов'янського було прийняте на останньому засіданні Священного Синоду УПЦ 24 січня цього року (Журнал № 65).

У суботу, 27 січня, під час вечірнього богослужіння у Трапезному храмі в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Печерських відбулося наречення архімандрита Митрофана у єпископа «богоспасаємого града Горловки».

Того дня Блаженнішому Митрополиту Володимиру за Всеношною співслужили митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, намісник Різдва Пресвятої Богородиці Глинської пустині єпископ Васильківський Лука, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври єпископ Святогірський Арсеній і завідуючий канцелярією Київської Митрополії єпископ Бориспільский Антоній.

«Чи достойний я прийняти на себе єпископський сан? У відповідь на це пригадую своє життя і від щирого серця сповідую зараз свою людську слабкість і негідність, - сказав архімандрит Митрофан у «Слові на наречення». - Але разом із тим я вірю, що рішення Священноначалля по відношенню до мене є виразом волі Божої. Усвідомлюючі складність архієрейського служіння, я покладаюся не на свої недосконалі сили, а на допомогу Духа Святого. Дякую Богові за Його милість і Всеблагий Промисел, адже саме це привело мене до життя у Церкві».

Після закінчення промови Предстоятель Української Православної Церкви окропив обраного єпископа святою водою.
У неділю, 28 січня, перед початком Божественної літургії в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин сповідування віри. Архімандрит Митрофан тричі зачитав «Символ віри», складений святими отцями перших трьох Вселенських Соборів, а також пообіцяв вірою та правдою служити Богу і людям, неухильно дотримуватися настанов Предстоятеля УПЦ, не порушувати молитовної та євхаристичної єдності з іншими архієреями, чітко виконувати рішення Священного Синоду та жити згідно з нормами канонічного права Вселенського православ'я.

За Божественною літургією Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні митрополита Донецького і Маріупольского Іларіона, єпископів Васильківського Луки, Святогірського Арсенія та Бориспільського Антонія звершив архієрейську хіротонію. Владика Митрофан із титулом «єпископ Горлівський і Слов'янський» призначений правлячим архієреєм Горлівської єпархії.

За час свого священницького служіння він був настоятелем трьох храмів: Свято-Михайлівського та Свято-Володимирського у Маріуполі, а також на честь Різдва Христового у Донецьку.

Останнім часом був духівником і викладачем Священної історії Нового Завіту у відділенні духовної культури при Донецькому національному університеті. 2006 року на території навчального закладу відкрився храм в ім'я святих князів Бориса і Гліба - до своєї єпископської хіротонії архімандрит Мирофан був там настоятелем.

Після Божественної літургії Блаженніший Митрополит Володмимир промовив до новопоставленного єпископа «Слово на вручення жезла» - символу архієрейської влади.

«Ще у юнацькі роки ти віддав себе на служіння Богові - вступив послушником до Курсько-Корінної пустині, - відзначив Предстоятель. - В обителі ти не лише добре вивчив порядок церковної служби, але й зміг спробувати себе у несенні численних монастирських послухів. Допоміг ти і у відрожденні Свято-Успенської Святогірської Лаври, де прийняв чернецтво.

Нехай твій небесний покровитель, святитель Митрофан Воронезький, завжди допомагає тобі та вказує вірну дорогу. Під час адміністративних складнощів звертайся до його «Житія» за прикладами, а у хвилили душевної скрути - за молитовною допомогою».

Після цього Предстоятель Української Православної Церкви вручив єпископу Горлівському і Слов'янському Митрофану жезл, а владика преподав присутнім у Трапезному храмі своє перше архієрейське благословення.

Слово архімандрита Митрофана (Никитіна) при нареченні його в єпископа Горлівського й Слов'янського ЧИТАЙТЕ ТУТ!

Олександр Андрущенко

Фото Віталія Сидоркіна та Максима Брусніки


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com