УКР РУС ENG 
   

24.07.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир приєднався до звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до українського народу стосовно проблем функціонування мов в Україні та сепаратизмуУ понеділок, 24 липня, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оприлюднила звернення до українського народу, яке підписали предстоятелі провідних Церков та релігійних організацій в Україні. Під документом поставив свій підпис Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України. Текст звернення подається нижче.

 

ЗВЕРНЕННЯ                  

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

до українського народу

 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій глибоко занепокоєна суспільною напругою, що виникла навколо таких важливих питань життя нашої держави як функціонування мов та загроза сепаратизму.

Мова - це дар Бога людям. Її покликання - єднати, а не розділяти людей, допомагати взаємному порозумінню, а не сіяти ворожнечу. Ми переконані, що в нашій державі не повинно мати місце протиставлення мов одна одній. Конституцією України закріплено не тільки державний статус української мови, але й обов'язок держави сприяти розвитку і функціонуванню російської та інших національних мов. Тому закликаємо державних, політичних і громадських діячів усіх рівнів дотримуватися Конституції, не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не сіяти навколо його розв'язання ворожнечу й ненависть, пам'ятати про відповідальність за наслідки своїх рішень і дій не тільки перед народом, але й перед Богом.

Так само відповідально потрібно поставитися і до питання сепаратизму, яке загрожує незалежності й суверенітету нашої держави. Україна пройшла болісний шлях до об'єднання своїх історичних земель в єдину державу. Наш народ віддав мільйони життів за соборність, свободу і незалежність. Одним з його найбільших досягнень можна вважати вміння знаходити порозуміння, мирно розв'язувати навіть найскладніші питання. Цю нашу спільну якість потрібно цінувати як найдорожчий скарб.

Будь-яка ворожнеча і ненависть розпочинається з того, що хтось думає про себе: «Я - кращий за інших». Таким способом диявол - противник Бога і ворог людей - завжди сіяв зло на землі. Ми - сини і доньки єдиного українського народу, у нас одна держава - Україна. Тому не можна протиставляти одну частину нашої Батьківщини іншій, не можна ділити Україну та її народ - це зло, від якого користі не здобуде ніхто, а нещастя зазнають усі.

Ми - керівники різних Церков та релігійних організацій. Наші конфесії різними мовами й по-різному прославляють Бога та здійснюють своє служіння. Між нами відбуваються дискусії і ми по-різному ставимося до багатьох питань. Але заради спільного блага, заради єдності українського народу, задля забезпечення прав і свобод кожного, хто живе в Україні, ми знаходимо порозуміння та спільно працюємо на благо нашої Батьківщини, до чого закликаємо всіх наших співгромадян.

Історія довела, що у громадянських конфліктах немає переможців, а переможеним стає весь народ. Тому ми закликаємо весь український народ, без розрізнення на Схід і Захід, Центр, Північ і Південь, до порозуміння та співпраці, до злагоди, єднання і консолідації у розбудові нашого спільного дому - України. Мир у державі, єдність народу, взаємна повага - це наше дорогоцінне надбання. Бережімо та примножуймо його!

Закликаємо на всіх Боже благословення.


(25 липень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com