УКР РУС ENG 
   

01.08.2006. УКРАЇНА-ФІНЛЯНДІЯ. Голова Синодального місіонерського відділу УПЦ представляє нашу країну на Міжнародному форумі, присвяченому відродженню релігійної освіти в країнах ЄвропиУчасть у Міжнародній конференції «Цілісна християнська освіта», присвяченій відродженню релігійної освіти, беруть п'ятдесят експертів із двадцяти країн Європи. Протягом п'яти днів, з 28 липня по 1 серпня, священнослужителі, педагоги та соціологи з Румунії, Грузії, Кенії, Греції, Лісабону, Бельгії, Сербії, Фінляндії тощо обмінювалися напрацюваннями в справі введення предмету «Християнська етика» в навчальну програму державних освітніх закладів. Проходить конференція в Спасо-Преображенському Нововалаамському монастирі, який знаходиться неподалік від фінляндського міста Куопіо.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Україну на форумі представляв голова Синодального відділу релігійної освіти, місіонерства та катехізації УПЦ архієпископ Полтавський і Кременчуцький Филип. У своїй доповіді він окреслив перспективи введення християнського компоненту в світську систему освіти в Україні. Владика розповів про співпрацю Синодального місіонерського відділу УПЦ і Всеукраїнського православного педагогічного товариства з навчальними закладами країни, про педагогічні форуми, що пройшли в нашій країні останнім часом, поділився з іноземними спеціалістами зразками навчальних програм з предмету «Християнська етика» та «Основи православної культури».

Робота конференції не обмежувалася пленарними засіданнями; на секціях і круглих столах піднімалися такі актуальні теми, як підготовка викладачів для катехізаторських курсів, визнання духовних навчальних закладів на державному рівні, робота з дітьми дошкільного віку. Присутні дійшли одностайної думки про необхідність діалогу між представниками традиційних християнських конфесій на тему відродження релігійної освіти в країнах Європи, а хтось навіть зазначив, що головне, аби до шкільних класів і студентських аудиторій не потрапило вчення тоталітарних сект і деструктивних культів.


(01 серпень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com