УКР РУС ENG 
   

25.12.2006. КИЇВ. Рівненські архієреї попросили голову Секретаріату Президента України допомогти налагодити церковно-державні відносини в регіоніУ понеділок, 25 грудня, архієпископи Рівненський і Острозький Варфоломій та Сарненський і Поліський Анатолій відвідали Секретаріат Президента України, де мали зустріч з його головою Віктором Балогою.

У зібранні також взяли участь заступник голови Секретаріату Іван Васюник і нинішній губернатор Рівненської області Віктор Матчук.

Бесіда відбулася завдяки тому, що під час зустрічі Віктора Ющенка з єпископатом УПЦ у Києво-Печерській Лаврі (23 грудня) владики попросили Голову держави посприяти поліпшенню міжконфесійної ситуації на Рівненщині.

Архієпископ Варфоломій розповів Віктору Балозі про складні церковно-державні відносини на Рівненщині. «Я порушив питання стосовно кафедрального собору у Рівному, який сьогодні, на жаль, перебуває в руках розкольників, - сказав владика. - Ми змушені молитися в підвалі приміщення, що належало нам історично. Складною залишається ситуація в Острозі, адже Свято-Богоявленський собор досі перебуває під юрисдикцією музею.

Ми говорили про небажання представників органів місцевої влади скасувати рішення, прийняті колишнім губернатором області Василем Червонієм стосовно Свято-Воскресенського храму Острога. Також багато санкцій стосується питань про передачу Церкві відібраних за часи радянської влади храмів».

Архієпископ Сарненський і Поліський Анатолій пояснив нестабільність міжконфесійної ситуації у Поліському регіоні конфліктним налаштуванням окремих представників місцевої влади до духовенства.

Він наголосив на необхідності звільнення з посади голови відділу Рівненської обласної державної адміністрації у справах релігії пана Маринича, який одночасно є священиком «Київського патріархату». «Я вважаю, що цю посаду має обіймати людина нейтральна. Мені відповіли, що це питання буде вирішене», - сказав владика.

За його словами, на сьогодні Українська Православна Церква у Сарненській єпархії взагалі не має змоги співпрацювати з органами місцевої влади - попередній голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Червоній доклав для цього максимум зусиль.

«Ми з владикою Варфоломієм попросили керівництво Адміністрації Президента посприяти налагодженню церковно-державних відносин у регіоні», - сказав керуючий Сарненською єпархією.

Також владика Анатолій повідомив присутнім про конфлікт єпархіального управління з головою Сарненської районної адміністрації Василем Багнієм, який неодноразово судився з Українською Православною Церквою.

Голова Рівненської ОДА Віктор Матчук зазначив, що співпрацювати дісно треба, і пообіцяв зробити все, аби взаємини були плідними. «У нас обов'язково буде порозуміння», - зазначив він.

Взагалі зустріч пройшла в діловій і конструктивній формі. Рівненські архієреї поїхали до своїх єпархій з надією, що ситуація поступово змінюватиметься накраще.
(27 грудня 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com