УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА-ГРУЗІЯ. Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь у богослужіннях з нагоди ювілейних дат, що їх цього року відзначала Грузинська Православна Церква (оновлено)Минулого тижня одразу три ювілейні дати відзначила Грузинська Православна Церква: тисяча чотириста років від заснування одного з найдревніших монастирів країни Джварі у Мцхеті, сімдесятип'ятиліття Предстоятеля Церкви Святішого і Блаженнішого Патріарха-Католикоса Іллі ІІ та тридцятиріччя його предстоятельського служіння. На святкування до Тбілісі прибули представники всіх помісних Православних Церков світу. Українську делегацію очолив Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.

Ювілейні урочистості в Тбілісі очолив Константинопольський Патріарх Варфоломей. Вони розпочалися в суботу, 13 жовтня, у монастирі Джварі, що з грузинської «обитель Святого Хреста». Збудовано її на місці, де просвітителька Іверії свята рівноапостольна Ніна встановила хрест. Сьогодні це передмістя Тбілісі. Величний символ християнства і сьогодні височіє посеред монастирського храму. Святіший Варфоломей у співслужінні Грузинського патріарха Іллі ІІ відправив тут молебень.

Святкову всеношну напередодні свята Покрови Божої Матері було звершено у тбіліському Свято-Троїцькому патріаршому соборі. Зведення цього храму розпочали 1995-го року, оскільки історична кафедра Грузинських патріархів - Сіонський Успенський собор у Тбілісі - останнім часом був не в змозі вмістити всіх богомольців. Бідвіництво нового Троїцького собору завершили у 2004-го році. Нинішній Патріарший собор - це чотириповерхова споруда, що, окрім нижнього та верхнього храмів, містить конференц-зал та приміщення Духовної академії.

За вечірнім богослужінням намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел від імені Президента України вручив Святішому і Блаженнішому Патріарху-Католикосу Іллі ІІ державну відзнаку - орден Ярослава Мудрого. Указ про нагородження зачитав народний депутат України Петро Ющенко.

Кульмінацією торжества стала Божественна літургія в соборі Светіцховелі, що у колишній столиці Грузії Мцхеті. Храм збудовано в одинадцятому столітті на місці першої в Іверії християнської церкви. Згідно з переданням, під ним лежить хітон - тобто верхній одяг - Ісуса Христа, який потрапив на ці землі ще в першому столітті. Тут відбуваються усі офіційні церковні заходи, зокрема інтронізація нового Грузинського Предстоятеля.

Святкове богослужіння звершували п'ять предстоятелів Православних Церков: Патріархи Константинопольський Варфоломей та Грузинський Ілія, а також Митрополити Кіпрський Хризостом, Чеських земель і Словаччини Христофор та Київський і всієї України Володимир.

Грузинська Православна Церква на сьогодні найавторитетніший соціальний інститут у своїй країні. Понад дев'яносто відсотків громадян Грузії - православні. Дві тисячі першого року між державою та Церквою було укладено Конституційну Угоду. Виходячи з її положень, Грузинська Церква отримала виключне становище в країні, що фактично поставило її в ранг державної Церкви.

Диякон Сергій Баршай
Фото архімандрита Олександра (Драбинка)   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com