УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Намісник Одеського Свято-Іллінського чоловічого монастиря став єпископом Уманським і ЗвенигородськимУ неділю, 18 травня, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у храмі Всіх святих, що на території комплексу кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. Під час богослужіння Предстоятель возвів у сан єпископа намісника Одеського Свято-Іллінського чоловічого монастиря архімандрита Антонія (Боровика).

На засіданні Священного Синоду УПЦ від 8 травня цього року було ухвалено рішення про утворення Уманської єпархії шляхом виділення її зі складу Черкаської (Журнал № 43). Тоді ж архімандрит Антоній був обраний єпископом Уманським і Звенигородським.

В архієрейській хіротонії також взяли участь митрополити: Одеський та Ізмаїльський Агафангел, Сімферопольський і Кримський Лазар, архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Овруцький і Коростенський Віссаріон, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи: Хинківський Петро, Бориспільський Антоній, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Шепетівський і Славутський Володимир, Сумський і Ахтирський Іларій, Кременчуцький і Лубенський Євлогій, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Новокаховський і Бериславський Іоасаф, Переяслав-Хмельницький Олександр.

Традиційно перед звершенням Таїнства хіротонії кандидат в архієреї прочитав «Сповідання віри», а після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до єпископа Уманського і Звенигородського Антонія з пастирським словом.

«До цього дня ти ревно виконував послух намісника Одеського Свято-Іллінського чоловічого монастиря, ― зазначив Предстоятель Української Православної Церкви, ― доклав багато зусиль заради процвітання обителі, що є однією з найцінніших перлин Південної Пальміри. Ти проявив неабиякі здібності з благоустрою святих Божих церков, золотив купола й облаштовував монастирський побут. У майбутньому тобі, возлюблений брате, потрібно буде виконати чимало інших завдань, у тебе виникне багато турбот з облаштування новоствореної єпархії. За словами святителя Іоанна Златоуста, ти завжди повинен будеш жити не для себе одного, а для великої кількості людей. Тобі знадобляться твої колишні навички й уміння об’єднувати добрих людей, радіючих во Славу Божу».

Потім Першосвятитель вручив єпископові Антонію архієрейський жезл, після чого владика подав присутнім благословення.

Наречення архімандрита Антонія (Боровика) у єпископа «богоспасенного града Умані» відбулося в суботу, 17 травня, у предстоятельській резиденції Блаженнішого Митрополита Володимира в Києво-Печерській Лаврі.

У присутності собору єпископів нововисвячений владика проголосив «Слово при нареченні», у якому зокрема сказав: «У цей святий день я відчуваю священний трепет і глибоке переживання при думці про те, що Предстоятель нашої Святої Церкви разом із сонмом архієреїв визначив мені бути єпископом і прилучитися до благодаті апостольського преємства, що бере свій початок від Христа через святих апостолів».

Потім Блаженніший Митрополит Володимир окропив обраного єпископа святою водою й благословив його на подальше служіння на благо Церкви.

Єпископ Уманський і Звенигородський Антоній впродовж тривалого часу ніс послух у монастирях Одеси. 5 жовтня 1990 року (наступного року після вступу до Одеської духовної семінарії) він став насельником Свято-Успенського чоловічого монастиря. Там же був висвячений у диякона й прийняв чернечий постриг, а згодом ― возведений у сан ієромонаха. З 1995 року він був призначений благочинним Одеського Свято-Пантелеімонівського монастиря. 7 січня 2000 року був висвячений у сан архімандрита, а 9 березня 2004 року Священним Синодом УПЦ затверджений на посаді намісника Свято-Іллінського чоловічого монастиря.

Максим Сидоренко,
cпеціально для ORTHODOX.ORG.UA
Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com