УКР РУС ENG 
   

05.07.2006. КИЇВ-МОСКВА. Блаженніший Митрополит Володимир представляв Україну на Всесвітньому саміті релігійних лідерівНа форумі зібралися більш ніж 100 релігійних діячів: Предстоятелі та ієрархи Помісних Православних Церков, керівники й представники традиційних християнських конфесій, а також делегати мусульманських, юдейських, буддійських та інших громад із різних країн світу. Україну на Всесвітньому форумі у вівторок, 4 липня, представляв Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.

Пройшов Всесвітній саміт релігійних лідерів напередодні зустрічі керівників провідних країн світу, яка відбудеться в Санкт-Петербурзі найближчим часом. Учасники форуму були одностайними в надії, що позиція релігійних лідерів буде донесена не лише до наших віруючих, але й до керівників держав «Великої вісімки», а також інших країн світу.

Теми, представлені до обговорення на саміті, були досить таки різноманітними. Роль віри й релігії в сучасному суспільстві; захист і утвердження духовних і моральних цінностей, відповідальність релігій за це; шляхи боротьби з тероризмом й екстремізмом; духовна освіта і необхідність морального виховання молоді; законність, свобода, права людини; повага до релігійних почуттів і того, що вважається священним в релігійній традиції; мораль в економіці; допомога знедоленим; роль засобів масової інформації у висвітленні життя релігійних громад; ресурси планети та екологічна відповідальність; епідемії інфекційних захворювань і наркоманія; згубний вплив від розповсюдження зброї масового знищення; діалог і партнерство цивілізацій тощо.

На ці та інші теми глави й представники традиційних християнських конфесій прочитали доповіді; багато що ставало приводом для дискусії. До речі, за підсумками форуму планується прийняти звернення до віруючих людей, перших осіб різних країн та суспільства в цілому. Але у першу чергу цей документ буде доведено до відому учасників зустрічі «Великої вісімки» у Санкт-Петербурзі.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com