УКР РУС ENG 
   

27.06.2006. КИЇВ. У день пам’яті священномученика Володимира (Богоявленського) віруючі молилися у Києво-Печерській Лаврі разом зі своїм ПредстоятелемА сьогодні, 27 червня, святкову Божественну літургію тут звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. Йому співслужив намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, насельники монастиря та викладачі Київської духовної академії у священному сані.

«Приклад мучеників і, зокрема митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського) надзвичайно важливий для сучасної людини, яку оточують, частіше за все, хибні уявлення про життя, — відзначив Предстоятель нашої Церкви, звертаючись до присутніх, — Він допомагає осягнути очевидну істину: яким би не було цінним наше земне життя, у всякому разі воно не цінніше вічності. Успіх боротьби зі злом вимірюється не зовнішньою перемогою і не матеріальним результатом, а стоянням в істині до кінця».
Блаженніший Владика також нагадав віруючим про сумні події 1918 року, коли озброєні люди ввірвалися до покоїв митрополита Володимира, а після знущань над ним вивели за стіни Лаври і розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: „Господь вас хай простить”. Знайдене братією його тіло, було спотворене великою кількістю колотих та вогнепальних ран. Поховали митрополита Володимира в Хрестовоздвиженському храмі, що на території Ближніх печер Києво-Печерської лаври.

А в лику святих архіпастиря-сповідника було прославлено влітку 1992 року. В тому ж році було відкрито для вшанування і його чесні мощі, які зараз почивають в Благовіщенському храмі Дальніх печер. Відтоді щороку Православна Церква вшановує цей день як свято.

Завершилися урочистості з нагоди вшанування пам’яті священномученика Володимира хресним ходом — чесні мощі митрополита були перенесені до Дальніх печер Києво-Печерської Лаври.

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com