УКР РУС ENG 
   

10.07.2006. КИЇВ. Божественну літургію в день 40-річчя свого єпископського служіння Блаженніший Митрополит Володимир звершив у співслужінні сімдесяти архієреївСорок років тому, 9 липня 1966 року, в день, коли Церква молитовно вшановує Тихвінську ікону Божої Матері, в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври відбулася хіротонія архімандрита Володимира (Сабодана) в єпископа Звенигородського. Її очолив митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), пізніше - Святіший Патріарх Московський і всієї Русі.

Щоб розділити молитовну радість від цього славетного ювілею, в неділю, 9 липня, до Києво-Печерської Лаври приїхали представники всіх Помісних Православних Церков, українські архієреї, намісники та настоятельниці монастирів, священнослужителі, віруючі кияни та численні паломники не тільки з України, але й з країн ближнього й далекого зарубіжжя. Цього дня ювіляр - Блаженніший Митрополит Володимир - очолив святкову Божественну літургію. Кількість бажаючих молитовно вшанувати Тихвінську ікону Божої Матері та привітати Предстоятеля була настільки великою, що її не вмістив би жоден храм Києво-Печерської Лаври. Тому богослужіння відбувалося на площі перед Успенським собором.

Співслужили Блаженнішому владиці, окрім українських архієреїв, Предстоятель Православної Церкви в Америці Митрополит всія Америки і Канади Герман і Предстоятель Православної Церкви Чеських Земель і Словаччини архієпископ Христофор. Від Олександрійської Православної Церкви за богослужінням молився митрополит Камерунський Григорій, від Антіохійської - єпископ Филипопольський Нифон, від Єрусалимської Православної Церкви - митрополит Вострійський Тимофій, від Грузинської - митрополит Некреський і Еретський Сергій, від Сербської Православної Церкви - єпископ Зворничко-Тузланський Василій, від Болгарської - митрополит Варненський і Великопреславський Кирил і митрополит Відінський Дометіан; Еладську Православну Церкву на урочистостях представляв митрополит Кіфірський Серафім, а Польську - архієпископ Вроцлавський і Щецінський Ієремія.

Супроводжували богослужіння хор Київських духовних шкіл під управлінням ієродиякона Романа (Підлубняка) та Митрополичий хор під управлінням Михайла Литвиненка.

На початку Божественної літургії Блаженніший Митрополит Володимир удостоїв двох архієреїв Української Православної Церкви високих нагород - єпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем й намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври єпископ Почаївський Володимир стали архієпископами. Цікаво, що під час богослужіння, на знак єдності Української Православної Церкви зі Вселенським Православ'ям митрополичий хор проголосив «Многоліття» Предстоятелям усіх Помісних Православних Церков.

«Мені важко підібрати слова, щоб описати, що я відчув під час цієї Літургії, - поділився архієпископ Празький Христофор. - Ще в семінарії нам казали, який священик, така в нього і паства. Така велика кількість єпископів, священнослужителів, ченців, віруючих і паломників, без сумніву, свідчить про високий авторитет Блаженнішого Митрополита Володимира та його подвижницьке життя. Як я зрозумів, не просто бути православним пастирем в Україні - протистояння розколу, унії забирає багато сил і енергії. А ще треба спілкуватися з вірними, давати духовні поради, приймати відповідальні рішення. Тож сьогодні ми молилися, щоб Господь зміцнив Вашого Предстоятеля, підтримав його та послав йому мудрих помічників».

Свою проповідь Блаженніший Митрополит Володимир присвятив Пресвятій Богородиці. Він розповів про ту духовну підтримку, яку протягом життя отримував по молитві до Цариці Небесної, а також сказав про те, яке велике значення для нього має Тихвінська ікона Божої Матері. «Кожний християнин крокує в своєму житті довгою нелегкою дорогою, - зокрема зазначив архіпастир. - Але завжди над ним - світлоносний покров Пресвятої Богородиці, тепло Материнської любові. Ми маємо рідну Матір - Преблагословенну Діву Марію. Вона була й на вічні віки залишається Матір'ю кожній людині й всьому людству. Їй відомі турботи й тривоги земних матерів, наші скорботи, нужди, немощі, труднощі, якими обтяжений кожний із нас - Її син чи дочка».

Під час богослужіння митрополит Одеський та Ізмаільський Агафангел зачитав вітальні листи від Святішого Патріарха Московського і всія Русі Алексія II та Священного Синоду Української Православної Церкви. А потім до Блаженнішого Митрополита Володимира підходили представники Помісних Православних Церков і передавали вітання від своїх Предстоятелів.

«Серед Предстятелів Помісних Православних Церков немає такого, який не прислав би свого представника на ці ювілейні урочистості, - сказав митрополит Герман. - Це свідчить про єдність православних віруючих і визнання Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром на вселенському рівні».

Після предстоятелів, українських архієреїв та духовенства, Блаженнішого владику Володимира вітали намісники та насельники монастирів та численні віруючі. Уже й великий лаврський дзвін сповістив на весь Київ про завершення Божественної літургії, а потоку бажаючих привітати Архіпастиря, здавалося, не буде кінця.

Після закінчення богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви приймав поздоровлення в своїй резиденції, а кожен, хто приходив до його оселі, отрумував у благословення пам'ятний подарунок.

Олександр Андрущенко

Фото диякона Олександра Драбинка   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com