УКР РУС ENG 
   

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита ВолодимираХристос Воскрес!

Охоплені єдиним пориванням наших душ і сердець, ми урочисто свідчимо цими словами про велику таємницю Божественної Любові -про Воскресіння Христове. Ця найбільша в історії нашого спасіння подія сприймається нами як Божественний дар. Своїм Воскресінням Христос Спаситель зруйнував врата пекла і дав нам обітницю вічного життя та нашого воскресіння.

З моменту Воскресіння смерть перестала бути для людини жорстокою неминучістю, а стала переходом до нової, духовної форми буття. Ми шукаємо на землі наше щастя, по-різному уявляємо його і не завжди знаходимо, а Божественне Одкровення ясно вчить нас, що справжнє щастя для людини - це життя з Богом і в Бозі. "Бо, якщо ми з'єднані з Ним подобою смерті Його, то повинні бути з'єднані і подобою воскресіння", - вчить святий апостол Павел (Рим. 6, 5).

Наше перебування з Богом і наше воскресіння з Ним є основою нашого блаженства тут, на землі, і там, у вічності: "Коли ж ми померли з Христом, то віруємо, що й жити будемо з Ним, знаючи, що Христос, воскреснувши з мертвих, вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади" (Рим. 6,8-9). І кожен, хто бажає прийняти цей найбільший дар Божественної Любові, повинен очистити свою душу і своє серце від будь-якої скверни і гріха.

Це стане можливим тільки тоді, коли істина Воскресіння Христового стане основою нашої віри й сенсом нашого життя. Тоді й ми досягнемо повноти радості про Воскреслого Христа, як свідчить святий апостол Іоанн Богослов: "І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас" (Ік. 16,22).

У цю великодню ніч кожен із нас відчуває цю радість душею й серцем, зміцнює себе надією з'єднатися у вічності з Господом і завжди перебувати з Ним. Істина Воскресіння наповнює сенсом наше земне життя. Земні радощі є тільки відблиском тих благ, які Бог приготував для люблячих Його.

Земне життя Спасителя було сповнене труднощів, нерозуміння, страж¬дань і завершилося хресною смертю. Проте Він виявився сильнішим за ці випробування, Він показав силу Своєї Божественної природи, Він воскрес. Кожен християнин у своєму житті йде тим самим шляхом. І, що б не зустрічалося йому на цьому життєвому шляху, він перемагає все вірою у Воскресіння.

Розмірковуючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господу за все, що Він посилав і посилає нашій Святій Церкві і нашому благочестивому українському народу.
Багато було і радощів, і скорботи, багато випробувань ще попереду, але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Він йде нам назустріч і простягає Свою Божественну руку допомоги у всіх обставинах. Через випробування і спокуси ми досягаємо свого воскресіння.

Цей рік для нашої Церкви і нашого народу є багато в чому знаменним. Насамперед хотілося б відзначити 60-річчя історичного Львівського церковного Собору 1946 р., на якому духовенством і віруючими західноукраїнських єпархій було ухвалено рішення засудити діяння Брестського собору 1596 р. і повернутися в лоно Православної Церкви. І хоч як по-різному сьогодні історики не оцінювали б значення й обставини, за яких відбувався Львівський Собор, але він, безумовно, став важливою подією в релігійному житті Західної України. Він докорінно змінив долю православної Галичини.

Сотні тисяч українців отримали можливість повернутися до своєї, колись насильно відібраної у них прабатьківської православної віри і назавжди залишитися вірними їй.
Брестський собор 1596 р. відбувся під тиском польської королівської влади і спричинив багатовікове розділення нашої нації, яке неподолане й донині. Ця обставина є причиною нашого болю і переживань.

У ці пасхальні дні виповнюється 20-та річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця трагедія забрала безліч життів а її наслідки тяжіють над нашим народом й дотепер.

Українська Православна Церква у співпраці з різними доброчинними організаціями активно надає духовну й матеріальну допомогу потерпілим від Чорнобильської аварії. Я закликаю вас, дорогі мої, до молитви за тих, хто пішов з життя і хто сьогодні страждає від наслідків цієї катастрофи.

Цей рік оголошено «Роком захисту духовного світу дитини». Наша Церква підтримала цю ініціативу, і я закликаю всіх приєднатися до реалізації церковних і світських заходів з цієї нагоди і посилити молитву за наших дітей.

Воскреслий Христос Спаситель нехай управить все на благо, благословить нашу країну, наш народ і Свою Святу Церкву миром, спокоєм і добробутом.

Возлюблені у Христі архіпастирі, пастирі, чесне чернецтво, браття і сестри! Сердечно вітаю вас зі спасительним Святом Свят - Пасхою Христовою! Бажаю вам бути стійкими у святій православній вірі, мужніми, братолюбними, молитися і трудитися на благо Святої Церкви і нашої української землі, прославляти Господа за Його великі милості до нас і вірити у наше з Ним Воскресіння.

Воістину Воскрес Христос!

Володимир
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Пасха Христова
2006 р.
м. Київ 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com