УКР РУС ENG 
   

Прес-реліз до прес-конференції настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Херсона архімандрита Олексія (Федорова)Прес-реліз
до прес-конференції настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Херсона архімандрита Олексія (Федорова)

6 травня об 11.30 в УНІАНі відбудеться прес-конференція настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Херсона архімандрита Олексія з приводу спроби місцевих чиновників перевести з комунальної у приватну власність церковне майно, яке мало бути повернуте релігійній громаді.

Один з центральних кварталів Херсона, що в межах теперішніх вулиць Леніна – К.Маркса – Дзержинського – Жовтневої Революції, в центрі якого стоїть Свято-Успенський кафедральний собор, з усіма будівлями, згідно з архівними документами, до революції належав Православній Церкві.

У 1976 році Херсонський міськвиконком передав в оренду обласному УМВС нежитлове приміщення площею 191,8 кв.м на першому поверсі будинку № 5 по вулиці Леніна для розміщення адресно-довідкового бюро УМВС (міськдовідка).

У 1992 році Свято-Успенський кафедральний собор повернуто Церкві. У храмі правляться регулярні служби. Вже 17 років УПЦ звертається до влади з проханням повернути хоча б частину одного з шести будинків навколо собору, які входили до єдиного історико-архітектурного комплексу.

У липні 2008 року міськдовідка переїхала до одного з приміщень обласного УМВС по вулиці Кірова. Настоятель собору архімандрит Олексій (Федоров) пише чергового листа на ім’я міського голови Херсона Володимира Сальдо з проханням повернути приміщення.

13 серпня 2008 року заступник мера Дмитро Калюжний, відповідаючи на листа священика, повідомляє, що питання передачі приміщення буде попередньо розглянуто на профільній депутатській комісії й буде винесено на сесію міськради.

У той же день 13 серпня 2008 року (про це стало відомо значно пізніше) на Херсонській товарній біржі «Альтер-Его» було укладено договір № 7015 купівлі-продажу нерухомого майна між гр. Діденко С.С. та гр. Піскуновою Д.В., згідно з яким Діденко, не маючи жодних правовстановлюючих документів, продав нежитлове приміщення площею 191,8 кв.м на першому поверсі будинку № 5 по вулиці Леніна Піскуновій за 190 000 гривень.

Через 9 днів, 22 серпня 2008 року, суддя Комсомольського районного суду Завальнюк І.В., не звертаючи уваги, що позивач живе у Дніпровському районі, а приміщення знаходиться у Суворовському, «Рішенням України» визнає дійсним договір-купівлі продажу й право власності за гр. Піскуновою. З матеріалів справи очевидно, що за один робочий тиждень Дар’я Піскунова не тільки зрозуміла, що Діденко ухиляється від нотаріального посвідчення даного договору, а й встигає подати позов до суду. У свою чергу за цей же тиждень суддя Завальнюк встигає призначити засідання, забезпечити явку на нього Діденка й одразу після попереднього судового засідання, на якому Діденко з усім погоджується, виносить рішення на користь Піскунової.

Маючи таке рішення суду, яке ніким не було оскаржене, гр. Піскунова за 2,5 місяця оформлює всі належні документи на право власності, й 6 листопада 2008 року приватний нотаріус Херсонського міського нотаріального округу Куниця Т.В. засвідчує новий договір купівлі-продажу. Згідно з ним гр. Піскунова продає теж саме приміщення площею 191,8 кв.м гр. Пожаєву.

Весь цей час архімандрит Олексій оббиває пороги міськвиконкому й тільки наприкінці листопада отримує відповідь від заступника мера Калюжного з пропозицією звернутися в БТІ за довідкою, хто є власником приміщення - тобто після того, як всі оборудки по справі були закінчені. Більше місяця знадобилося священику та юристам, щоб встановити перебіг подій й зрозуміти, як комунальна власність стала приватною й була двічі перепродана.

15 січня 2009 року Апеляційний суд Херсонської області розглядає апеляційну скаргу священика. У судове засідання як свідок запрошується Сергій Діденко, з якого начебто все й почалося. Він повідомляє, що ніколи не був власником приміщення по вул. Леніна, 5, й нічого ні про купівлю-продаж, ні про рішення суду з цього приводу не знає. Також Сергій Діденко розповідає, що в середині 2007 року в нього викрали паспорт. Копія саме цього викраденого паспорту фігурувала на біржі «Альтер-Его» та в Комсомольському райсуді. Бажаючи отримати відповіді на питання: хто підписував документи на біржі та хто був у суді (в матеріалах справи є протокол засідання, на якому Діденко присутній)?, Сергій Діденко пише заяву та приєднується до апеляційної скарги. Апеляційний суд задовольняє скаргу й визнає недійсним договір купівлі-продажу на біржі «Альтер-Его»..

1 квітня 2009 року Суворовський районний суд визнає недійсною другу купівлю-продаж між Піскуновою та Пожаєвим й повертає будівлю до комунальної власності Херсона. Але після цього Піскунова й Пожаєв подають апеляційну скаргу на заочне рішення Суворовського суду (хоча самі жодного разу не з’являлися на засідання). Й судовий розгляд й надалі триває.

В той же час депутат Херсонської міськради Віталій Гірін безпосередньо звертається до архімандрита Олексія з «проханням» не лізти в чужі справи, мовляв, будинок все одно буде моїм».

Тож виникають сумніви, чи в змозі в Україні суд прийняти остаточне справедливе рішення згідно чинного законодавства, спираючись на Указ Президента України від 21.03.2002 №279/2002 «Про невідкладні заходи щодо подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков та релігійних організацій», Розпорядження Кабміну України від 27.09.2002 р. №564-р та Забов’язань України перед Радою Європи щодо недопущення приватизації націоналізованої церковної власності (пункт 5 Рекомендації ПАРЄ 1556 (2002) від 24.04.2002 р.)? Чи будуть покарані шахраї – автори цієї оборудки, та хабарники, завдяки яким вона стала можливою? І чому в Херсоні питаннями збереження комунальної власності та поверненням вкраденого у громади міста приміщення займається Українська Православна Церква?
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com