УКР РУС ENG 
   

ВересеньПрестольні свята у храмах і монастирях УПЦ

1 вересня. Мученика Андрія Стратилата. Шановане свято у Михайлівському Пелагіївському монастирі Миколаївської єпархії. Шанована дата у Введенському монастирі: підписання указу про повернення монастирських будівель обителі (1997 р.).

2 вересня. Шановане свято в Одеському Архангело-Михайлівському монастирі: Хресний хід у пам'ять про заснування міста.

3 вересня. Преподобного Авраамія Працелюбного, Печерського, у Ближніх печерах.

8 вересня. Стрітення Володимирської ікони Божої Матері. Шановане свято у Пантелеймонівському монастирі (Феофанія). Шановане свято у Різдво-Михайлівському монастирі Одеської єпархії.

9 вересня. Преподобних Кукши й Пимена пісника, Печерських, у Ближніх печерах.

10 вересня. Обрітення мощей преподобного Іова Почаївського. Шановане свято у Почаєві. Престольне свято в академічному храмі Почаївської духовної семінарії.

Собор преподобних отців Києво-Печерських, які почивають у Дальніх печерах (преподобного Феодосія).

11 вересня. Усікновення глави Іоанна Предтечі. Престольне свято у Лядовському Скельному монастирі Вінницької єпархії та Свято-Іоанно-Предтеченському жіночому монастирі Закарпатської єпархії.

12 вересня. Перенесення мощей св. блгв. кн. Олександра Невського. Престольне свято в однойменному монастирі с. Чернієвка Хмельницької єпархії. Престольне свято у Свято-Воскресенському кафедральному соборі Рівного.

14 вересня. Початок індикту - церковне новоліття.

Преподобного Симеона Стовпника і матері його Марфи. Престольне свято у Симеонівському монастирі Хустської єпархії.

15 вересня. Преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Престольне свято в Антоніє-Феодосіївському чоловічому монастирі Полтавської єпархії.

16 вересня. Шанована дата у Введенському монастирі: винесення мощей м. Димитри з нижнього храму та перепоховання їх на Звіринецькому кладовищі (1960 р.).

19 вересня. Спомин чуда Архістратига Михаїла в Хонех. Шановане свято у Покровському монастирі.

Святителів Михаїла, єпископа Юр'ївського, і Лазаря, єпископа Переяславського, Звіринецьких. Шановане свято в Іонинському монастирі.

20 вересня. Преподобномученика Макарія Канівського, Овруцького, Переяславського. Шановане свято в Овруцькому Василівському монастирі. Престольне свято в Свято-Макарівському кафедральному соборі Полтави. Покровитель Черкаської землі - шановане свято в Черкаській єпархії.

21 вересня. РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ. Престольне свято в однойменних монастирях: Глинській та Молченській Печерській пустинях і Молченському Путивльському (Конотопської єпархії), в с. Борисівка (Одеської), Козельщанському (Полтавської), в с. Білівські Хутори (Рівненської), в с. Городище (Хмельницької), в с. Липча (Хустської), Черкаському, Чернівецькому та Домницькому (Чернігівської) єпархій. Престол у храмі Різдва Богородиці в Лаврі.

22 вересня. Праведних Богоотець Іоакима та Анни. Престольне свято у монастирі праведної Анни (Хмельницької єпархії) та в однойменному скиті (Рівненської єпархії).

Обрітення та перенесення мощей святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського. Шановане свято в Єлецькому Чернігівському монастирі.

23 вересня. Преподобного Павла Послушливого, Печерського, у Дальніх печерах.

24 вересня. Святогірської Зимненської ікони Божої Матері. Престольне свято у Зимненському монастирі Володимир-Волинської єпархії.

25 вересня. Боянської ікони Божої Матері. Престольне свято у Боянському монастирі Чернівецької єпархії.

27 вересня. ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЯЩОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО. Престольне свято в однойменних монастирях: у Полтавському, в м. Старокостянтинів Хмельницької єпархії і с. Старий Чарторийськ Волинської єпархії. Престол у Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври.

29 вересня. Преподобного Кукши, сповідника Одеського. Престольне свято в Одеському Успенському монастирі.

Ікони Божої Матері «Призри на смирення» (Київської). Престольне свято у Введенському монастирі. 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com