УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Патріарх Московський і Всієї Русі разом із Блаженнішим Митрополитом Володимиром і Президентом України вшанували пам’ять героїв Вітчизняної війни та жертв Голодомору 1932-1933 роківУ парку Слави Глава Української держави Віктор Ющенко разом зі Святішим Патріархом поклали вінки до до Вічного вогню на могилі Невідомого солдата.

Меморіал Вічної Слави, зведений 1957 року на згадку про воїнів, що загинули у Великій Вітчизняній війні.

Меморіал являє собою обеліск висотою 27 метрів, у підніжжя якого, на могилі Невідомого солдата, горить Вічний вогонь. До обеліска веде Алея загиблих героїв, обабыч якої – надгробні плити над могилами 34 воїнів-героїв Великої Вітчизняної війни.

Воїнам, що на полі брані за Батьківщину життя своє віддали, було виголошено «Вічну пам'ять».

А біля Меморіалу пам'яті жертв Голодомору Патріарх і Президент поставили символічні композиції зі свічками, а потім разом посадили ще один калиновий кущ у гаю, закладеному 2005 року, який тепер є частиною меморіалу.

Віктор Ющенко подякував Патріарху Кирилу за цей крок. «Я завжди підкреслюю, що це не вина Росії, російського народу – трагедія 1932–1933 років. Сьогодні нам треба бути солідарними щодо кожної жертви цього Великого голоду. Це наш православний обов'язок. Ми надзвичайно цінуємо те, що Ви, Ваше Святосте, тут, на цій святій площі вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років», – сказав Президент.

Зі свого боку Патріарх Московський і Всія Руси Кирил назвав Голод початку тридцятих років спричиненим конкретними політичними причинами та посиленим природними негараздами і таким, що мав наслідком величезну кількість безвинних жертв. «Немає нічого дивного у тому, що молимося про безвиннні жертви, згадуємо тих, хто загинув, і згадуючи, ми одночасно молимося про те, щоб ніколи подібне не повторилося», – сказав Патріарх Московський і Всія Руси Кирил.

За матеріалами сайта Президента України


Читайте також:

Текст звернення Патріарха біля Меморіалу пам'яті жертв Голодомору >>>
 
ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com