УКР РУС ENG 
   

Наші cвяті співвітчизники(Неділя 2-га після П'ятдесятниці)

Щодня свята Церква та віруючі вшановують пам'ять святих угодників Божих. Робиться це для того, щоб ми зверталися до них з молитвою і, просвітлююючись їхніми чеснотам, освячувалися святістю.

Відразу ж після святої П'ятдесятниці - сходження Святого Духа на апостолів, коли Церква відзначає день свого народження, в першу неділю визначено вшановувати пам'ять усіх святих, які за життя догодили Богові. Більшість із них поіменно зазначені в нашому церковному календарі або святцях, але є багато таємних рабів Божих, таких, які невідомі світові.

Щоб ушанувати святих своїх співвітчизників, другу неділю після П'ятдесятниці присвячено їхній пам'яті. Це свято закликає нас шанувати праведників Божих, наслідуючи їхню віру, побожне життя та святість. Щодня свята Церква звертається в молитвах до сонму святих угодників Божих і їхніми молитвами освячує наші душі.

Не маючи можливості безпосередньо звернутися до високопоставленої людини, ми намагаємося знайти посередників, які допомогли б нам це зробити. Певною мірою подібне відбувається і в духовному світі. Це не тому, що ми позбавлені можливості звертатися безпосередньо до самого Бога, або тому, що Господь нас не чує. Він, як люблячий Отець, приймає кожного, хто приходить до Нього, але воля Його така, щоб ми, звертаючись до святих, спілкувалися з ними і поєднувалися в Ньому, а, усвідомлюючи їхню святість, замислювалися над своїм життям, його метою та покликанням.

Можливість спілкування зі святими в єдиній християнській сім'ї у вірі та любові, в чистоті й святості, в молитві - це дар Божий, за який необхідно Йому дякувати. Це дійсно благодать Господня, що ми маємо стільки святих у Церкві - кожен із нас має свого небесного покровителя, ім'я якого ми носимо.

Численні святі угодники Божі нагадують віруючій людині, що ми всі покликані до святості, що є можливість для кожного з нас тут, на землі, стяжати дар Святого Духа, Який нас освячує і прославляє.
 
Яка ж радість у святості? Чому Церква закликає нас, щоб ми були святими, як Господь Бог наш? Чому ця доброчесність необхідна для віруючої людини?

Наша мета - уподібнення Богу. Святість - наше покликання й необхідна умова для цього, це радість у Господі і блаженство. Згадаємо святого апостола Петра який, побачивши славу Божу на Фаворі, вигукнув: «Господи! Добре нам тут бути» (Мф. 17, 4). Або інші його слова: «Господи! до кого нам іти? Ти маєш слова життя вічного» (Ін. 6, 68).

Стан святості - це є і радість, і блаженство в Господі, Джерелі цієї святості. Радість цю неможливо описати, а можна тільки відчути (1 Кор. 2, 9). Згадаймо святих мучеників, котрі терпіли нестерпні фізичні страждання й були сповнені невимовної радості та світла. Освяченими є не лише мученики, але й місця їхніх страждань: будь-то римський колізей, площа або тюрма. Для більшості оточуючих це було незрозумілим, але були й ті, хто розділяв святу радість мучеників зі словами: «І я християнин!»

«...Де Я, там і слуга Мій буде...» (Ін. 12, 26). Молячись святим угодникам, ми повинні намагатися бути схожими на них у житті, а отже і в святості, яка приводить в обитель Отця Небесного. На прикладах життя святих, які жили в різні часи, в різних званнях, умовах і догодили Богові, свята Церква вчить нас, щоб ми турбувалися про свій душевний стан, щоб, піклуючись про тіло, не забували своєї душі, покликаної до святості й вічного буття.

Ані Церква, ані Христос, ані наша віра не вимагають від нас якихось надприродних чи героїчних вчинків. Були часи, коли віруючим людям доводилося проливати кров і віддавати свої життя за Христа. Та Господь від нас цього не вимагає. Ми щасливі, в добробуті, маємо можливість вільно молитися, відверто сповідувати святу віру, вдосконалюватися.

Тож будьмо вдячні Богові, дивному у святих Своїх, і в молитвах до угодників Божих проситимемо для себе милості, миру, чистоти й святості. Амінь.
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com