УКР РУС ENG 
   

Прес-реліз прес-служби Предстоятеля УПЦПрес-реліз прес-служби Предстоятеля УПЦ від 3 лютого 2009

3 лютого у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира за результатами роботи Помісного Собору Руської Православної Церкви та з нагоди обрання Предстоятеля РПЦ Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Помісний Собор РПЦ проходив 27-28 січня 2009 року в Москві у Храмі Христа Спасителя. В роботі Собору взяли участь 709 делегатів з усіх єпархій РПЦ. Делегація Української Православної Церкви налічувала 191 делегата (в т.ч. 58 архієреїв) від 44 єпархій УПЦ.
Помісний Собор РПЦ обрав новим Предстоятелем Руської Православної Церкви Митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила. Учасники Собору зробили свій вибір із двох кандидатур: у бюлетені для голосування значилися – Місцеблюститель Патріаршого престолу митрополит Кирил і керуючий справами Московської Патріархії митрополит Климент. Митрополит Кирил набрав 508 голосів учасників Помісного собору, а керуючий справами Московської Патріархії митрополит Калузький і Боровський Климент - 169. Першим привітав новообраного Патріарха Московського і всієї Русі Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Помісний Собор РПЦ затвердив Устав РПЦ, який було прийнято Ювілейним Архієрейським Собором РПЦ 2000 року, та поправки до нього, які було прийнято Архієрейським Собором 2008 року.
У відповідності з затвердженим Помісним Собором Уставом РПЦ «Українська Православна Церква є самокерованою з правами широкої автономії.
У своєму житті і діяльності вона керується Томосом Патріарха Московського і всієї Русі 1990 року і Статутом Української Православної Церкви, який затверджується її Предстоятелем і погоджується Патріархом Московським і всієї Русі» (ст. VIII п. 18).
Що стосується Томоса, який згадується в Уставі РПЦ, то він визначає Українську Православну Церкву як «незалежну і самостійну в управлінні».

Інтронізація новообраного Предстоятеля Руської Православної Церкви відбулася 1 лютого 2009 року.
Чин поставлення (інтронізації) Патріарха Московського і всієї Русі було звершено під час Божественної літургії 1 лютого у Храмі Христа Спасителя. Після уставного співу «Святий Боже» перед читанням Апостола і Євангелія новообраного Патріарха було возведено на Патріарше Горнє місце і Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир прочитав молитву поставлення. По молитві Патріарха було тричі посаджено на Патріарше седалище (трон на Горнєму місці). Потім Патріарха переоблачили (переоділи) у новий патріарший сакос, великий омофор, дві панагії і хрест, а також патріаршу митру. Митру Святішому Патріархові подав Блаженніший Митрополит Київський. По закінченні літургії новопоставленному Святішому Патріархові було піднесено зелену патріаршу мантію, патріарший куколь і посох святителя Київського і Московського Петра. Посох святого Київського Митрополита і першого Московського святителя Петра новопоставленому Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу передав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

У своєму першому слові після інтронізації Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил сказав, що вручає себе молитовному предстательству святителів Київських і Московських та поважатиме суверенітет незалежних країн та теренах Русі. Одночасно він наголосив, що вважає необхідним щоби церковна проповідь відповідала реаліям сучасного життя, а молодь потребує особливої уваги Церкви.
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com