УКР РУС ENG 
   

КОМЕНТАР. Єпископ Бориспільський АнтонійЯк буде проходити робота по підготовці — поки не знаю, оскільки комісію тільки створено й робочих засідань ще не було. Будемо сподіватися, що як 1000-річний ювілей став точкою відліку нашої новітньої історії — поверненням нашого народу до Водохресної купелі, до християнських джерел, так і нинішнє святкування 1020-річчя стане епохальним.

З першого ювілейного святкування минуло 20 років — за цей час багато чого змінилося в нашому суспільстві. Канув у небуття соціалістичний лад, який сповідував тоталітарну атеїстичну ідеологію, ми вже майже 17 років живемо в незалежній країні, закони якої гарантують волю віросповідання кожному громадянинові — вже немає побоювань, що за відвідування храму можна втратити роботу або одержати якесь стягнення.

Загалом, українське суспільство за цей період подорослішало. Проте, ще відчувається, як раніше говорили «пережитки старого». Інакше чим можна пояснити такий затятий опір увести в шкільні загальноосвітні програми курс лекцій, який би знайомив дітей із християнською культурою, з нашою справжньою історією. Держава ніяк не наважиться дати Церкві статус юридичної особи. Це що, страх? Чого боятися — адже Церква відкрито декларує своє невтручання в сферу державного управління, але питання соціального характеру вирішувалися б набагато швидше й ефективніше.

Незважаючи на різні укази й постанови, повною мірою не вирішено питання про повернення Церкві майна, що було експропрійовано більшовицькою владою.

І, нарешті, найболючіше питання для православного українця — це розкол. На жаль, процес національного самоствердження привів до того, що деякі наші співвітчизники пішли за «вождями», які ведуть не до Христа, а вирішують свої особисті, амбіційні завдання, і тому багато хто, називаючи себе православними, опинилися поза Церквою.

Дуже хотілося б вірити, що ювілейні урочистості дадуть поштовх до вирішення якщо не всіх гарячих проблем, та хоча б окреслять їх коло, намітять шляхи подолання.

У той же час, хотілося б підкреслити, що ініціатором святкування 1020-річчя Хрещення Русі стала саме Українська Православна Церква, яка зберігає принципи канонічного устрою і вірна вибору святого благовірного князя Володимира. Ювілейні урочистості проводитимуться в усіх єпархіях і торкнуться кожної парафії.

Для координації громадських організацій, які хочуть взяти участь у цих заходах, торік було створено міжнародну організацію «День Хрещення Русі», яка намітила ряд масштабних акцій.

Тому указ Президента Віктора Андрійовича Ющенка про створення державної комісії надасть урочистостям державної значущості й засвідчить світові, що Україна цінує свою історію, а значить, ми здатні перебороти всі труднощі. Хотілося б тільки застерегти «гарячі голови» не використовувати ювілейну дату для своїх політичних цілей. Ми повинні пам’ятати, що 1020 років тому русичі прийняли Православну віру, віру апостольську, вистраждану в боротьбі з язичництвом, єретиками й розкольниками.

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com