УКР РУС ENG 
   

КОМЕНТАР. Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, секретар Предстоятеля УПЦУ зв’язку зі спробами політизувати Звернення Священного Синоду УПЦ та намаганнями тлумачити його не відповідно до змісту, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, канцелярія Київської Митрополії оприлюднює наступну заяву:

— Українська Православна Церква ніколи не заперечувала факту існування Голодомору.

— Українська Православна Церква завжди молилася, молиться і буде молитися за упокій «душ усопших рабів Божих від глада і пагуби безбожною властію уморених».

— Українська Православна Церква відповідно до рішень Архієрейського собору 21 грудня 2007 року знаходиться поза політикою, не втручається в політичні процеси і не приймає політичних заяв.

—Звернення Священного Синоду УПЦ від 11 листопада 2008 року не є і не може бути політичною заявою, як це намагаються тлумачити політично заангажовані діячі як правого, так і лівого табору.

— Звернення Священного Синоду УПЦ є пастирським посланням, метою якого є заклик до молитви та вшанування наших співвітчизників, насильницької смерті яких ніхто не в змозі заперечувати. Доскіпуватися до використаних у Зверненні слів є цинічним і аморальним, "танцями на кістках".

— Українська Православна Церква вважає Голодомор великою трагедією, ідеологічним, а не національним геноцидом, тобто намір енним винищенням богоборчим більшовицьким режимом нашого боголюбивого народу, до якого належать як українці, так і росіяни, так і євреї та інші національності, що населяють територію України. Голодомор є ПОСТОМ ВІД ДИЯВОЛА. Саме про це йдеться у Зверненні Священного Синоду УПЦ.

— Українська Православна Церква закликає до відмови від екстремізму, етнофілетизму, національної нетерпимості, помсти, братоненависництва, розділення на своїх і чужих. У Бога чужих немає, як і немає у Нього мертвих. Молимося за упокій невинно убієнних.
 
†Олександр,
Єпископ Переяслав-Хмельницький,
Вікарій Київської Митрополії,
Секретар Предстоятеля УПЦ,
Головний редактор офіційного сайту УПЦ

 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com