УКР РУС ENG 
   

КОМЕНТАР. Архімандрит Кирил (Говорун), голова Відділу зовнішніх церковних зав’язків УПЦВиступаючи в Афінах на міжнародній зустрічі на тему “Побудова спроможності до міжрелігійного діалогу” в рамках християнсько-ісламського діалогу, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви архімандрит Кирил (Говорун) розповів зібранню про особливості релігійного розвитку в пострадянських країнах.

Він, зокрема, зауважив, що на пострадянському просторі поширився особливий тип релігійності, який характеризується високою мірою фундаменталізму та агресивності. Це є пост-секулярний або посттоталітарний тип, який має місце і в християнстві і в ісламі. Значний внесок у формування цього типу релігійності зробили люди, які в минулому були комуністичними або комсомольськими діячами.

Однією з ознак цього типу релігійності є політична заангажованість його адептів, яка проявляє себе в явищах «політичного ісламу» та «політичного православ'я». При чому «політичне православ'я» є відбиттям в християнському середовищі явища «політичного ісламу». Причиною виникнення цих явищ, на думку архімандрита Кирила, стала відсутність у їхніх адептів достатньої богословської освіти та укоріненості у відповідних релігійних традиціях. Заради збереження міжцерковного та міжрелігійного миру голова ВЗЦЗ УПЦ закликав релігійні громади відмовитися від політичної заангажованості, як це рік тому зробила Українська Православна Церква, засудивши явище «політичного православ'я».

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com