УКР РУС ENG 
   

КОМЕНТАР. Протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦПротоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦ:

«Лист УПЦ КП з приводу хрещення свідчить про відхід очільників розколу від політичної тематики та повернення до тем канонічних та еклезіологічних, тобто суто церковних».

Поява на офіційному сайті УПЦ КП листа «з приводу практики повторного хрещення хрещених у Київському патріархаті» людей – факт позитивний. Він свідчить про відхід очільників розколу від політичної тематики та повернення до тем канонічних та еклезіологічних, тобто суто церковних.

Дійсно, в Українській Православній Церкві існує практика (хоча і неповсемісно) приймати тих, хто відходить від розколу, через хрещення. Але, одночасно, є випадки, коли людину, охрещену в Київському патріархаті, приймають через миропомазування або, навіть, лише через покаяння. Тобто, сьогодні існує практика обирати чин приєднання до Православної Церкви від УПЦ КП на розсуд єпархіального архієрея, обираючи церковну акривію (суворість) або ікономію (послаблення) керуючись насамперед пастирськими міркуваннями. Саме цим пояснюється відсутність офіційного документу УПЦ з цього приводу.

Гадаю, що це питання має бути опрацьовано Богословсько-канонічною комісією при Священному Синоді УПЦ, щоб надати офіційну відповідь церковному загалу та представникам УПЦ КП. Сподіваюся, що діалог довкола канонічного положення розкольників та шляхів їх приєднання до Православної Церкви послужить подоланню розділення і відновленню єдності Українського Православ’я.
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com