УКР РУС ENG 
   

Рапорт єпископа Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона на ім’я Блаженнішого Митрополита ВолодимираРапорт від єпископа Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира

про спробу прихильниками УГКЦ захопити Благовіщенський храм у місті Коломия

№ 033
25.05.2009 рік.
ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ
БЛАЖЕННІШОМУ ВОЛОДИМИРУ,
МИТРОПОЛИТОВІ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
 
Ваше Блаженство!

Смиренно інформую Вас про те, що 13 травня 2009 року група віруючих на чолі зі священиком УГКЦ здійснила спробу захоплення Благовіщенського храму по вулиці Карпатській, 2, в місті Коломия Івано-Франківської області. Ця подія викликала обурення віруючих нашої єпархії, які добре пам’ятають події початку 1990-х років, коли на теренах Галичини масово захоплювалися православні храми.

20 травня 2009 року Коломийська міська рада прийняла рішення про реставрацію Благовіщенського храму по вулиці Карпатській, 2 міста Коломиї з подальшою передачею його УГКЦ. Ми не заперечуємо необхідність реставрації цього пам’ятника архітектури, але при цьому не повинні попиратися законні права православних віруючих — громадян України.

Наша православна громада протягом багатьох років звершує в храмі богослужіння, у ньому задовольняють свої духовні потреби мешканці міста Коломиї та району. Православна громада підтримує храм у належному стані і не дає підстав для скасування права користування цією культовою спорудою.

Таке рішення міської ради Коломиї спровокує міжконфесійний конфлікт, викличе напругу суспільно-політичної ситуації. Ми вважаємо, що подібні дії місцевих органів влади на підтримку тільки однієї конфесії суперечать нормам Конституції та чинного законодавства України.

Звертаюся до Вас, Ваше Блаженство, з переконливим проханням молитовної допомоги і посприяти захисту законних прав православних віруючих Прикарпаття на здійснення богослужінь у приміщенні Благовіщенського храму. Головне — не допустити силових дій із боку радикально налаштованих вірних Української Греко-Католицької Церкви та місцевої влади.
 
Смиренний послушник Вашого Блаженства,
 
Пантелеімон, єпископ Івано-Франківський
Читайте також:

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com