УКР РУС ENG 
   

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України з проханням про допомогу розпочати викладання «Християнської етики» в загальноосвітніх школах«Вельмишановний Вікторе Андрійовичу! Від імені повноти Української Православної Церкви складаємо щиру подяку за Вашу велику увагу до питань освіти й виховання підростаючого покоління та висловлений Вами намір запровадити в освітніх закладах України виховний предмет християнського наповнення із робочою назвою "Християнська етика", - говориться у письмовому зверненні до Віктора Ющенка. -Українська Православна Церква вважає першочерговою справою виховання дітей та молоді у традиційних для України християнських моральних цінностях, на засадах Заповідей любові і миру. Саме тому ми докладаємо всіх можливих зусиль для запровадження, на виконання Вашого рішення, викладання у системі освіти християнської етики. Українська Православна Церква, разом із іншими традиційними конфесіями, бере активну участь у роботі спільної комісії Міністерства освіти і науки та представників релігійних організацій із питання узгодження принципів викладання християнської етики.

Водночас, із тривогою ми сприймаємо той факт, що спільна і узгоджена позиція традиційних християнських конфесій щодо необхідності викладання християнської етики не зустрічає належної підтримки і розуміння деяких чиновників від освіти. Ми вважаємо, що думка Церкви в питаннях освіти і виховання має враховуватися не лише з огляду на велике соціальне значення християнства, але й тому, що сучасна Україна, український менталітет, вітчизняна культура і наука, загалом обличчя України сформувалися під християнським впливом, в умовах, коли саме християнство визначало світогляд і напрямок розвитку держави протягом багатьох століть

Просимо Вас, вельмишановний Вікторе Андрійовичу, і надалі сприяти ствердженню християнських духовно-моральних цінностей в українському суспільстві і особистої участі у запровадженні викладання християнської етики в системі освіти.
Підносимо до Господа молитви за успіх Ваших добрих починань, спрямованих на утвердження в Україні миру, просвіти і злагоди. Молитовно бажаємо Вам всесильної Божої допомоги у здійсненні Ваших планів, здоров'я і наснаги для відповідального служіння народу України». 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com