УКР РУС ENG 
   

Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України В.А. Ющенка з проханням про виділення земельної ділянки під будівництво у місті Києві Кафедрального собору і релігійного центру Української Православної ЦерквиВельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Українська Православна Церква має честь засвідчити Вам свою високу повагу та звернутися до Вас з великим проханням посприяти у вирішенні питання про виділення земельної ділянки під будівництво у місті Києві Кафедрального собору і релігійного центру нашої Церкви.

Трапезний храм Києво-Печерської Лаври, який тимчасово виконує функцію Кафедрального собору, як і Свято-Успенський собор, не передані Церкві і використовуються на правах оренди. Це створює додаткові незручності для Української Православної Церкви у виконанні її служіння Богові і людям.

Передбачається, що в Кафедральному соборі Української Православної Церкви, у співслужінні з єпископатом УПЦ, буде відправляти богослужіння Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви.

Ще у липні 2002 року, січні та лютому 2004 року УПЦ зверталася до Президента України Л.Д. Кучми, Прем'єр-Міністра України В.Ф. Януковича та Київського міського голови О.О. Омельченка з проханням про пошук та відведення земельної ділянки у місті Києві в межах, необхідних для будівництва Кафедрального Собору та Релігійного центру УПЦ.

На виконання доручень Київського міського голови №19335 від 16.08.02р., №2657 від 18.02.04р., №5716 від 25.02.04р. корпорацією «Укрреставрація» разом з Київською Митрополією Української Православної Церкви та Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації розглянуто декілька варіантів щодо місця розташування Кафедрального собору та Релігійного центру УПЦ.

На наш погляд, найліпшим місцем для такої забудови є земельна ділянка, що розташована по бульвару Дружби народів, 14-16 у Печерському районі м. Києва, і яка за рішенням Київської міської ради №404/564 від 24.04.03р. виділена Генеральній прокуратурі України та товариству з обмеженою відповідальністю «Альянс-Центр» для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-житлового комплексу.

Враховуючи, що в даному районі відсутні споруди церковного призначення, наближеність земельної ділянки до житлової, громадської зон та зручність транспортного забезпечення для парафіян (поруч знаходиться станція метро «Бульвар Дружби народів»), Українська Православна Церква, яка має 35 млн. віруючих, 35 єпархій, понад 10 тисяч парафій, 160 монастирів, 1 Духовну академію, 5 Духовних семінарій, 30 Духовних училищ, 8 тисяч недільних шкіл, просить Вас, вельмишановний Вікторе Андрійовичу, посприяти у вирішенні питання відведення земельної ділянки в зазначених межах по бульвару Дружби народів, 14-16 у Печерському районі м. Києва для будівництва релігійного центру Української Православної Церкви, який включатиме Кафедральний собор УПЦ, синодальний, конференц та трапезний зали, приміщення для звершення таїнства Хрещення, синодальних відділів УПЦ, Київського єпархіального управління, єпархіальної недільної школи; бібліотеку та готельний комплекс для архієреїв та священиків.

Листом від 27.05.04р. вих.№13-262вих. Генеральна прокуратура України дала згоду на вилучення зазначеної земельної ділянки на користь Київської Митрополії УПЦ для будівництва релігійного центру Української Православної Церкви.

Але, у зв'язку зі зміною керівництва Генеральної прокуратури України та Київської міської держадміністрації справу було призупинено. Покладаємо надію на те, що з Вашою допомогою буде позитивно вирішена гостра проблема нашої Церкви.

Прикликаємо Боже благословення на Ваші труди для добра Держави, Церкви та народу України.

Прийміть, вельмишановний Вікторе Андрійовичу, ще раз наші запевнення у високій до Вас повазі.

Додатки:

Копія листа Генеральної прокуратури України від 27.05.04р. вих.№13-262вих. на 1-му аркуші.

Копія рішення Київської міської ради від 24.04.03р. №404/564 на 2-х аркушах.

Схема земельної ділянки по бульвару Дружби народів, 14-16 у Печерському районі м. Києва на 1-му аркуші.

Члени Священного Синоду Української Православної Церкви

22 листопада 2006 року 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com