УКР РУС ENG 
   

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України Віктора Андрійовича Ющенка, Прем’єр-Міністра України Юлії Володимирівни Тимошенко та Голови Верховної Ради України Арсенія Петровича ЯценюкаУ 2008 році Українська Православна Церква та український народ відзначають 1020-ліття Хрещення Київської Русі святим рівноапостольним князем Володимиром. Прийняття Київською Руссю християнства — подія, що має величезне значення не тільки для Церкви, але й для Української держави. Наслідком Хрещення було створення давньоруської писемності і літератури, поширення на нашій землі освіти, розквіт образотворчого мистецтва та архітектури. Християнство сприяло консолідації давньоруського суспільства, становленню вітчизняного законодавства, вплинуло на розвиток господарського життя, принесло на Русь високі ідеали християнської моралі. Завдяки Хрещенню Київська Русь увійшла до родини християнських держав Європи, а Київ перетворився на одну з провідних християнських європейських столиць.

Аби гідно відзначити роль святого князя Володимира, трудами якого була охрещена наша Батьківщина, Українська Православна Церква неодноразово зверталася до всіх гілок державної влади з проханням про надання дню пам’яті рівноапостольного великого князя Київського Володимира (28 липня) статусу державного свята — Дня Хрещення Київської Русі. Вперше ця ідея була висловлена представниками нашої Церкви ще 15 років тому. За цей час ініціатива Української Православної Церкви обговорювалася на багатьох церковно-суспільних форумах та набула широкої громадської підтримки.

Але нажаль ми відчуваємо спротив цій ініціативі з боку деяких державних установ. Зокрема Український інститут національної пам’яті у листі до Секретаріату Кабінету Міністрів України від 10.06.2008 (№ 01/514-2) висловлює думку, що нове свято «не стане символом національного примирення», «може внести розбрат у суспільство» та «ображатиме релігійні почуття представників інших конфесій».

Зауважимо, що подібна аргументація є штучною та безпідставною, оскільки жодна з релігійних громад України не виступила з критикою ідеї святкування на державному рівні дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Більш того, ця пропозиція нашої Церкви була підтримана найбільшими християнськими конфесіями України та суспільно-політичними лідерами.

Тому напередодні святкування великого ювілею 1020-ліття Хрещення Київської Русі Українська Православна Церква ще раз звертається до Вас з проханням надати дню пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира (28 липня) статусу державного свята — Дня Хрещення Київської Русі. Ми впевнені, що гідне відзначення пам’яті святого Хрестителя Русі сприятиме консолідації українського суспільства, процесам духовного та національного відродження.

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України


Члени Священного Синоду УПЦ:

† Никодим, митрополит Харківський і Богодухівський
† Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський
† Іоанникій, митрополит Луганський і Алчевський
† Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський
† Іриней, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський
† Марк, архієпископ Хустський і Виноградівський
† Феодор, архієпископ Кам’янець-Подільський і Городокський
† Пантелеімон, єпископ Олександрійський і Світловодський
† Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський,
керуючий справами УПЦ
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com