УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про діяльність Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦВідділ зовнішніх церковних зв’язків при Священному Синоді Української Православної Церкви впродовж 2008 року працював, виконуючи доручення Предстоятеля Української Православної Церкви та Священного Синоду, із забезпечення міжправославних, міжхристиянських та міжрелігійних зв’язків нашої Церкви як в Україні, так і за її межами, а також з підтримки контактів з громадськими та політичними колами України. Діяльність Відділу можна класифікувати за такими напрямками:

І. Зв’язки з Помісними Православними Церквами, підтримка візитів Предстоятеля Української Православної Церкви до інших Помісних Церков


25 січня. Візит делегації Грузинської Православної Церкви.

Делегація Грузинської Православної Церкви, очолювана митрополитом Алавердським Давидом, була прийнята Предстоятелем Української Православної Церкви в його резиденції.

31 січня. Архієпископ Митрофан та ігумен Кирил (Говорун) відвідали Посольство Греції, де висловили співчуття з приводу смерті Архієпископа Афінського і всієї Еллади Христодула.

Під час перебування в Посольстві представники УПЦ також мали зустріч з Тимчасовим Повіреним у справах Грецької Республіки в Україні паном Іліасом Фотопулосом.

16 лютого. Делегація Української Православної Церкви взяла участь в інтронізації Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма IІ.

Українську Православну Церкву в складі офіційної делегації Руської Православної Церкви представляли Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан та співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ священик Миколай Данилевич.

16–20 лютого. Візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Польщі з нагоди присудження звання почесного доктора Християнської богословської академії.

18 лютого під час урочистої церемонії у Християнській богословській академії Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру було присвоєно звання доктора академії “Honoris Causa”.

Під час свого перебування у Польщі Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Сенат Республіки Польща, де мав зустріч зі Спікером паном Збігневом Ромашевським, Польську екуменічну раду, а також Варшавську православну духовну семінарію.

20 лютого. Предстоятель Української Православної Церкви прийняв митрополита Закінфського Хризостома (Елладська Православна Церква).

Під час зустрічі гість висловив свою підтримку служінню Церкві Христовій в Україні, яке звершує Митрополит Володимир.

21 березня. Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій взяв участь у похороні Первоієрарха РПЦЗ Митрополита Лавра.

Під час церемонії прощання митрополитом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм було зачитане слово-співчуття, направлене Блаженнішим Митрополитом Володимиром першому заступнику Голови Архієрейського Синоду Руської Православної Церкви Закордоном архієпископу Сіднейському і Австралійсько-Новозеландському Іларіону.

18 травня. Представники Української Православної Церкви взяли участь в інтронізації новообраного Первоієрарха РПЦЗ.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій та голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун) представляли Українську Православну Церкву в церемонії інтронізації новообраного Первоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном Митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, що була звершена у Синодальному Знаменському храмі в Нью-Йорку.

19–22 травня. В Україні перебувала делегація Константинопольського Патріархату.

Делегація Константинопольського Патріархату у складі митрополита Галльського Еммануїла, генерального секретаря Священного Синоду архімандрита Єлпідифора (Ламбрініадіса) та священика Василія Папафанасіу перебувала в Україні на запрошення Президента України Віктора Ющенка. Основною метою відвідання України делегацією було узгодження питань, пов’язаних з підготовкою візиту до Києва Вселенського Патріарха Варфоломія І. У перший день візиту гості відвідали Києво-Печерську Лавру, де були прийняті Предстоятелем Української Православної Церкви. Під час перебування делегації в межах Української Православної Церкви її супроводжували архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан та співробітники Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

28 травня. Блаженніший Митрополит Володимир прийняв делегацію Грузинської Православної Церкви.

Делегація у складі митрополита Цхум-Абхазького Даниїла, новопризначеного Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії в Україні пана Мераба Антадзе, голови комітету Парламенту Грузії з прав людини пані Єлени Тевдорадзе, консула Грузії пана Теймураза Нішніадзе була прийнята Предстоятелем Української Православної Церкви. Після зустрічі архімандрит Кирил (Говорун) та пані Єлена Тевдорадзе у присутності консула Грузії обговорили релігійну ситуацію, а також рівень церковно-державних відносин в Україні.

11 червня. Відвідання делегацією Української Православної Церкви резиденції Константинопольського Патріарха.

11 червня делегація Української Православної Церкви у складі архієпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана та голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрита Кирила (Говоруна) відвідала місто Стамбул, де у патріаршій резиденції на Фанарі мала зустріч з Патріархом Варфоломієм І. Метою візиту української делегації було узгодження питань, пов’язаних із святкуванням 1020-ліття Хрещення Київської Русі.

23 серпня – 1 вересня. На запрошення митрополита Неапольського і Ставрупольського Варнави (Елладська Православна Церква) у Греції з офіційним візитом перебувала делегація Української Православної Церкви.

Делегацію очолив керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан. До складу делегації також увійшли співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Валерій Кравець і студент богословського факультету Афінського університету Сергій Тишкун. Представники Української Православної Церкви взяли участь в урочистостях на честь престольного свята кафедрального собору Неапольської Митрополії та в урочистостях під назвою “Балканська площа” у місті Ставруполі.

11–12 жовтня. Візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Стамбула.

10–12 жовтня 2008 р. у Свято-Георгіївському соборі на Фанарі відбулася нарада Предстоятелів Помісних Православних Церков. У засіданні взяли участь Предстоятелі та представники всіх Помісних Церков світу. На зібрання був запрошений і взяв у ньому участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир та делегація Української Православної Церкви у складі ректора КДАіС архієпископа Бориспільського Антонія, секретаря Предстоятеля УПЦ єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра та голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрита Кирила (Говоруна). Під час зустрічі Блаженніший Митрополит Володимир від імені Священного Синоду Української Православної Церкви звернувся з окремим листом до кожного Предстоятеля Помісної Православної Церкви з проханням підтримати Українську Православну Церкву у справі відновлення єдності українського Православ’я. Наступного дня Предстоятелі Помісних Православних Церков звершили спільну Божественну літургію. Богослужіння очолив Патріарх Константинопольський Варфоломій І. Йому співслужили Патріархи, голови делегацій Помісних Православних Церков, у тому числі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

27–29 жовтня. Візит делегації Польської Православної Церкви в Україну.

В період з 27 по 29 жовтня в Україні перебувала делегація Польської Православної Церкви у складі архієпископа Люблінського і Холмського Авеля, єпископа Семятицького Георгія та архієпископа Польської Старокатолицької Церкви Віктора V Височанського. Метою візиту делегації було присудження Митрополиту Варшавському і всієї Польщі Савві звання почесного доктора Київської духовної академії.

II. Святкування 1020-річчя Хрещення Русі

Важливим етапом у розвитку Української Православної Церкви стали святкування з нагоди 1020-ліття Хрещення Русі. Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви зіграв ключову роль у підготовці та проведенні урочистостей. Зокрема, він працював за такими напрямками:

• Забезпечення такого формату спільної участі Предстоятелів Помісних Церков в урочистостях, який мінімізував би можливість міжцерковного конфлікту й максимально задовільнив би інтереси Української Православної Церкви.

• Проведення з цією метою низки переговорів та консультацій з представниками Константинопольського та Московського Патріархатів, державною владою України.

• Підготовка візитів Предстоятелів і делегацій Помісних Православних Церков та забезпечення прийому та перебування їх в Україні.

• Інформаційна підтримка проведення урочистостей та висвітлення їх у ЗМІ.

Хроніка подій

25 липня. Вселенський Патріарх Варфоломій прибув до Києва і в першу чергу відвідав Києво-Печерську Лавру, де звершив молебень на площі перед Успенським собором.

Того ж дня до Києва прибули Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім II та Архієпископ Тіранський і всієї Албанії Анастасій.

Того ж дня Патріарх Варфоломій відправив вечірню у Софійському соборі. За богослужінням також молилися Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім, Архієпископ Тіранський і всієї Албанії Анастасій, Митрополит Київський і всієї України Володимир, представники інших Помісних Православних Церков.

26 липня відбулися урочистості на Софійській площі. У них взяли участь Митрополит Володимир та архієреї Української Православної Церкви, Предстоятелі Константинопольської, Елладської та Албанської Православних Церков, представники Олександрійської, Грузинської, Сербської, Болгарської та Польської Православних Церков, Президент України В. А. Ющенко, представники влади та дипломатичного корпусу.

Того ж дня в Україну прибув Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II. Відразу після прильоту він відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру. Після урочистої зустрічі біля Святих воріт він звершив подячний молебень на площі перед Успенським Собором Лаври.

27 липня Предстоятелі та представники Церков відправили Божественну літургію на Володимирській гірці. Вселенському Патріарху співслужили: Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II, Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім II, Архієпископ Тіранський і всієї Албанії Анастасій, Митрополит Київський і всієї України Володимир, а також представники Помісних Православних Церков.

Того ж дня в резиденції Блаженнішого Митрополита Володимира відбулася зустріч Патріарха Варфоломія і Патріарха Алексія. Після її завершення Патріархи прокоментували для преси результати переговорів.

Того ж дня делегація Константинопольського Патріархату вилетіла до Турції.

28 липня Патріарх Алексій II очолив Божественну літургію на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Того ж дня у Палаці “Україна” відбулася урочиста академія і святковий концерт, присвячені 1020-літтю Хрещення Русі.

Увечері того ж дня Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II повернувся до Москви, завершивши офіційну частину програми святкувань ювілею 1020-ліття Хрещення Русі.

III. Презентація факсимільного видання Пересопницького Євангелія

За ініціативою Відділу зовнішніх церковних зв’язків започатковано програму презентації Пересопницького Євангелія у найвідоміших закордонних культурних та наукових центрах. Метою програми є представлення зусиль Української Православної Церкви у справі збереження культурних пам’яток України, поширення знань про духовний та культурних спадок України за кордоном, а також зміцнення зв’язків з українською діаспорою.

9–13 травня: презентація Пересопницького Євангелія у Великобританії. До складу делегації Української Православної Церкви, яка презентувала пам’ятку у Великобританії, ввійшли: архієпископ Конотопський і Глухівський Лука, єпископ Бориспільський Антоній, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, архімандрит Кирил (Говорун), ігуменя Серафима (Шевчик) і академік П. П. Толочко.

9 травня презентація Пересопницького Євангелія відбулася в Бодлеянській бібліотеці Оксфордського університету.

11 травня архієпископ Конотопський і Глухівський Лука очолив святкову Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі Сурозької єпархії у Лондоні.

12 травня презентація Пересопницького Євангелія відбулася у Британській бібліотеці.
Того ж дня українську делегацію у своїй резиденції в Лондоні прийняв архієпископ Фіатірський Григорій (Константинопольський Патріархат).

13 травня делегація була прийнята Примасом Англіканської Церкви архієпископом Кентерберійським Роуаном Уільямсом у його Лондонській резиденції — Ламбетському палаці. Під час цієї зустрічі примірник Пересопницького Євангелія було подаровано бібліотеці Ламбетського палацу.

Цього ж дня презентація Пересопницького Євангелія відбулася в Православному інституті в Кембриджі.

26–28 вересня: презентація Пересопницького Євангелія в Єрусалимі.

26 вересня, в рамках паломництва на Святу Землю, Блаженніший Митрополит Володимир презентував Пересопницьке Євангеліє у приміщенні Єрусалимської патріархії і подарував один примірник Блаженнішому Патріарху Єрусалимському Феофілу III.

27 вересня відбулася презентація Пересопницького Євангелія у Свято-Троїцькому храмі Руської духовної місії.

28 вересня Предстоятель Української Православної Церкви очолив презентацію Пересопницького Євангелія на Олександрівському подвір’ї Імператорського палестинського православного товариства.

8–12 листопада: презентація Пересопницького Євангелія в Москві.

У рамках виставки “Русь Православна”, що проходила в будівлі Манежу в Москві, Пересопницьке Євангеліє було представлене православній громаді Росії. 12 листопада проведено конференцію, присвячену цій пам’ятці української культури.

25 листопада – 2 грудня: презентація Пересопницького Євангелія у відомих культурних центрах Канади, де проживає найбільша частина української діаспори.

IV. Пастирське опікування українською православною діаспорою. Одним з найпріоритетніших завдань Відділу є організація пастирської опіки над українською діаспорою.

Співробітники Відділу протягом року звершили ряд пастирських поїздок до місць найчисленнішого проживання українців у південній Європі.

Зокрема, співробітниками ВЗЦЗ УПЦ були звершені богослужіння в таких італійських містах, як Кальярі (на о. Сардинія), Мілан, Турін, Варезе, Домодоссола, Комо, Барі, Катанія, Орвієтто. Загальна кількість поїздок:

у період Різдвяних свят — 4 поїздки;
у період Пасхальних свят — 4 поїздки;
в інший час — 3 поїздки.

Відділом проводиться робота із забезпечення закордонних парафій потрібною літературою та богослужбовим начинням.

У 2008 р. за сприяння Відділу 2 священики Української Православної Церкви були направлені на постійне служіння за кордон для пастирського опікування українською діаспорою в Італії.

Наразі планується архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Італії як країни з найбільшою за чисельністю українською діаспорою у південній Європі.

Головою ВЗЦЗ УПЦ були звершені богослужіння в Лондоні, Парижі, Мельбурні (Австралія), Нью-Йорку, Гонконзі, під час яких відбувались зустрічі із співвітчизниками.

V. Розвиток контактів з інославними церквами

5–6 лютого. Участь у богословських співбесідах в Ечміадзині (Вірменія).

В Ечміадзині (Вірменія) відбулися чергові богословські консультації представників Руської Православної та Вірменської Апостольської Церков, у яких узяв участь ігумен Кирил (Говорун). Учасники співбесід мали зустріч з Верховним Патріархом і Католікосом всіх вірмен Ґареґіном II.

6 лютого. Зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира з кардиналом Ренато Раффаеле Мартіно.

Блаженніший Митрополит Володимир прийняв голову Папської ради “Справедливість і мир” кардинала Ренато Раффаеле Мартіно, який перебував в Україні у зв’язку з презентацією українського перекладу Компендіуму соціальної доктрини Римо-Католицької Церкви.

22–28 лютого. Участь у богословському діалозі з Євангелічною Церквою Німеччини.
Зустріч на тему “Свобода і відповідальність з християнської точки зору” відбулася в період з 22 по 28 лютого 2008 р. в рамках традиційних богословських співбесід у німецькому місті Віттенберг-Лютерштадті. В ній взяв участь ігумен Кирил (Говорун).

27–31 березня. Участь у засіданні робочої групи Комісії “Віра та церковний устрій” у Нью-Йорку (США).

У Нью-Йорку відбулися богословські консультації на тему “Розуміння моралі та глобалізація економіки”. До складу робочої групи ввійшли члени комісії “Віра та церковний устрій”. Українську Православну Церкву у співбесідах представляв ігумен Кирил (Говорун).

30 квітня – 7 травня. Участь у засіданні Змішаної лютерансько-православної комісії на Кіпрі.

З 30 квітня по 7 травня у місті Пафосі (Кіпр) проходило чергове XIV пленарне засідання Змішаної лютерансько-православної комісії, у рамках якої здійснюється офіційний православно-лютеранський богословський діалог. Руську Православну Церкву в діалозі представляв голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви архімандрит Кирил (Говорун).

25 травня.
Зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира з Державним секретарем Ватикану кардиналом Тарчізіо Бертоне.

Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі прийняв Державного секретаря Ватикану кардинала Тарчізіо Бертоне та супроводжуючих його осіб: римо-католицького архієпископа Львова кардинала Мар’яна Яворського, Апостольського нунція в Україні архієпископа Івана Юрковича та архієпископа-коад’ютора Львова Мечеслава Мокрицького. Від Української Православної Церкви в зустрічі взяли участь керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун), голова Синодального відділу “Місія соціальної допомоги дітям” архімандрит Філарет (Кучеров) і співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ священик Валерій Кравець.

14 липня. Блаженніший Митрополит Володимир зустрівся із кардиналом Леонардо Сандрі.

Блаженніший Митрополит Володимир прийняв префекта Конгрегації Східних Церков Римо-Католицької Церкви кардинала Леонардо Сандрі, який перебував в Україні на запрошення Української Греко-Католицької Церкви.

14–18 вересня. Засідання робочої групи з написання історії Берестейської унії.

Проект написання історії Берестейської унії був започаткований міжнародним Фондом “Pro Oriente” у 2002 р., коли було ініційоване створення надконфесійної робочої групи у складі богословів та істориків.

У цьогорічній зустрічі, яка з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира проходила у Відділі зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, взяли участь президент Фонду “Pro Oriente” Йоган Марте (Австрія), архієпископ Вроцлавський і Щецинський Ієремія (Польська Православна Церква), голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви архімандрит Кирил (Говорун) та науковці з провідних академічних центрів Європи.

18–24 вересня. Голова ВЗЦЗ УПЦ узяв участь у православно-лютеранських богословських співбесідах у Санкт-Петербурзі.

У Санкт-Петербурзі пройшли XIV богословські співбесіди представників Руської Православної Церкви і Євангелічно-Лютеранської Церкви Фінляндії. Ці співбесіди відбуваються раз на три роки і збирають церковних діячів і богословів обох Церков.

Українську Православну Церкву у співбесідах представляв голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун), який є також офіційним представником Руської Православної Церкви в загальному православно-лютеранському діалозі.

7–10 жовтня. Співробітник ВЗЦЗ УПЦ взяв участь у міжрелігійній конференції в Сараєво (Боснія і Герцеговина).

З 7 по 10 жовтня в Сараєво відбувався міжрелігійний форум “Кране Монтана”, на якому обговорювалося питання взаємодії релігій і політичних сил у сучасному житті держав. Українську Православну Церкву на форумі з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира представляв співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич.

6 листопада. Зустріч голови ВЗЦЗ УПЦ із секретарем Папської Ради у справах сім’ї.

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви архімандрит Кирил (Говорун) зустрівся із секретарем Папської Ради у справах сім’ї монсеньйором Гжегожем Кашаком. Під час зустрічі, в якій також узяв участь Апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович, архімандрит Кирил розповів гостеві про ставлення української держави до проблем сім’ї та збереження в суспільстві традиційних сімейних цінностей, а також про внесок у вирішення цих проблем з боку Церкви.

19–21 листопада.
Участь у роботі православно-католицької робочої групи св. Іринея Ліонського.

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви брав участь у засіданні православно-католицької робочої групи св. Іринея Ліонського, що відбулося у Відні. Засідання було присвячене першості з православної та католицької богословської перспективи.

VI. Контакти з дипломатичним корпусом, представниками українських  і міжнародних партій та організацій

13 лютого. Зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира із заступником міністра закордонних справ Греції Іоаннісом Валінакісом.

Високого гостя супроводжував посол Грецької Республіки в Україні пан Харіс Димитріу. Під час зустрічі пан Валінакіс розповів про стан українсько-грецьких державних відносин і підкреслив, що високий рівень дружніх зв’язків між нашими країнами можливий ще й завдяки тому, що наші народи поєднує спільна православна віра.

7 березня. Зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова.

Предстоятель Української Православної Церкви прийняв у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні пана Сержіу Статі. Під час зустрічі сторони обмінялись думками щодо релігійної ситуації в Україні та Молдові і, зокрема, рішення Румунської Православної Церкви про відкриття трьох єпархій у рамках так званої “Бесарабської митрополії”, територія якої захоплює Придністров’я та частину України.

Розмову було продовжено у Відділі зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, де ігумен Кирил (Говорун) обговорив з паном Послом деталі співпраці Української Православної Церкви з Урядом Молдови задля подолання негативних наслідків, які можуть бути спричинені діяльністю “Бесарабської митрополії” в Молдові та Україні.

12 березня. Участь у громадських слуханнях, організованих Київською міською державною адміністрацією.

У міському Будинку вчителя відбулися громадські слухання на тему “Стан та перспективи гуманітарного розвитку міста Києва”. Українську Православну Церкву на слуханнях представляв ігумен Кирил (Говорун).

23 березня. Молебень для співробітників Посольства Греції в Україні.

У храмі Різдва Богородиці Києво-Печерської Лаври на прохання Посольства Греції в Україні було відправлено молебень з нагоди Дня незалежності Греції. За богослужінням молилися Надзвичайний і Повноважний Посол Грецької Республіки в Україні пан Харалампос Димитріу, співробітники Посольства Греції в Україні, а також представники грецької діаспори м. Києва. Урочистий молебень грецькою та церковнослов’янською мовами за уставом Елладської Православної Церкви очолив ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, якому співслужили співробітники Відділу.

15 квітня. На грецькому кладовищі м. Ніжина була відправлена панахида, за якою молився Президент Греції.

Президент Грецької Республіки Каролос Папуліас, перебуваючи з візитом в Україні, 15 квітня відвідав грецьке кладовище міста Ніжина, де молився за упокій представників відомого грецького роду Зосимів — братів Анастасія та Миколая. Заупокійну літію на могилі відомих благодійників звершив Керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан спільно з єпископом Ніжинським і Батуринським Іринеєм.

23 червня. Зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира із новопризначеним Послом України в Росії.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир прийняв у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі новопризначеного Посла України в Росії К. І. Грищенка.

12 липня. Зустріч з членами грецької організації “Програма всесвітнього еллінізму”.

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кирил (Говорун) прийняв у Синодальному залі Київської Митрополії членів грецької організації “Програма всесвітнього еллінізму” на чолі з її головою паном Ставросом Панусопулосом. У зустрічі також узяв участь проректор Київської духовної академії і семінарії ігумен Климент (Вечеря) та співробітник ВЗЦЗ УПЦ священик Миколай Данилевич.

24 липня. Конференція «Регіональний діалог між Православними Церквами та фракцією “Європейська народна партія — Європейські демократи”» в Києві.

У Києві пройшла чергова міжнародна конференція «Регіональний діалог між Православними Церквами та фракцією “Європейська народна партія (християнські демократи) — Європейські демократи”» в Європейському Парламенті. У конференції взяв участь Президент України В. А. Ющенко. Співорганізаторами конференції виступила фракція ЄНП в Європарламенті, Вселенська Патріархія та ВЗЦЗ УПЦ.

22 серпня. Співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ узяв участь в роботі ІХ Світового конгресу українців.

З 20 по 22 серпня в Києві проходив IX Світовий конгрес українців. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на форумі представляв співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

7 жовтня. Участь представників Української Православної Церкви в зустрічі з Міністром охорони здоров’я України.

У рамках Наради представників християнських церков України Керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан та голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви архімандрит Кирил (Говорун) взяли участь в зустрічі з Міністром охорони здоров’я України В. М. Князевичем. Головним питанням порядку денного була проблема абортів.

16–17 жовтня.
Зустріч з парламентською групою Європейської народної партії та Європейських демократів.

У румунському місті Яси відбулася XI сесія діалогу між Православною Церквою та групою Європейської народної партії та Європейських демократів у Європейському парламенті на тему “Міжкультурний діалог, заснований на спільних цінностях як засобі досягнення миру та процвітання в Європі”. Від Української Православної Церкви в зустрічі взяв участь голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кирил (Говорун).

7 листопада. Участь в українсько-вірменській науковій конференції.

З 6 по 9 листопада в Інституті філології Київського Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка проходила наукова конференція, присвячена творчому спадку поетів Ованеса Туманяна й Тараса Шевченка. Українську Православну Церкву на конференції представляв голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кирил (Говорун), який зачитав учасникам форуму вітальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Протягом року співпрацівники ВЗЦЗ УПЦ регулярно брали участь у прийомах, які влаштовувались посольствами різних країн з приводу національних свят.

VII. Сприяння розвитку контактів духовних шкіл України з іноземними навчальними закладами

За сприяння Відділу зовнішніх церковних зв’язків у 2008 р. в Київській духовній академії і семінарії прочитали лекції викладачі іноземних навчальних закладів:

- архієпископ Вроцлавський и Щецинський Ієремія (Варшавська Християнська академія, Польща);

- професор Бєлостоцького університету (Польща) Антоній Миронович.

Сприяння у навчанні студентів українських духовних шкіл за кордоном

У 2008 р. за безпосереднього сприяння Відділу 8 студентів були направлені на навчання за кордоном, зокрема:

1 студент до Григоріанського університету в м. Рим;
1 студент до Екуменічного інституту в м. Боссе (Швейцарія);
3 студенти (2 студенти Київських духовних шкіл та 1 студент Почаївської духовної семінарії) на курси італійської мови в університеті м. Реджіо ді Калабрія (Італія);
1 студент до Афінського університету;
2 студенти Київської духовної семінарії влітку пройшли мовне стажування на о. Кіпр.
Навчання іноземних студентів в українських духовних школах

Станом на 21.11.2008 р. в Київській духовній академії і семінарії на денному та заочному відділеннях навчаються студенти з таких країн світу:

Білорусії   23
Боснії і Герцеговини   15
Грузії     2
Казахстану    1
Молдови    15
Німеччини    1
Польщі     1
Російської Федерації   45
Сербії     2
Узбекистану    1

 
VIII. Сприяння паломництвам до святинь християнського Сходу та Заходу

25 вересня – 2 жовтня. Блаженніший Митрополит Володимир очолив найбільшу в історії України паломницьку групу на Святу Землю.

До складу групи ввійшли 14 ієрархів, понад 100 священиків і більше як 800 мирян. Паломництво відбувалося в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Русі. Під час перебування в Єрусалимі Предстоятель Української Православної Церкви очолив презентацію Пересопницького Євангелія в Єрусалимській Патріархії, Руській духовній місії та на Олександрівському подвір’ї Імператорського палестинського православного товариства.

Візова підтримка

Упродовж 2008 р. Відділ зовнішніх церковних зв’язків сприяв у видачі 70 віз для працівників Митрополії та єпископату Української Православної Церкви з метою здійснення ними паломницьких та службових подорожей.

IX. Сприяння привезенню християнських святинь


Привезення до України Благодатного вогню

26 квітня, у Велику Суботу, до Києва з Єрусалима делегацією Української Православної Церкви на чолі із ректором КДАіС єпископом Бориспільським Антонієм був доставлений Благодатний вогонь.

Переговори щодо привезення до України святих мощей

Упродовж 2008 р. Відділ зовнішніх церковних зв’язків здійснював спроби привезення до України загальноправославних святинь. Зокрема, проводились переговори з Константинопольським Патріархатом та керівництвом Святої Гори Афон про принесення до України мощей святого цілителя Пантелеймона. На жаль, керівництво Свято-Пантелеймонового монастиря стало на заваді здійсненню цих планів.

Робота з привезення до України святих мощей у майбутньому

Наразі Відділ зовнішніх церковних зв’язків проводить переговори про привезення до України мощей святителя Спиридона Триміфунтського з острова Керкіра в Греції. Переговори ведуться з митрополитом Керкірським Нектарієм та архієпископом Афінським і всієї Еллади Ієронімом II.

Передача мощей свт. Гурія Таврійського до Гонконгу

16 листопада
голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків передав громаді святих апостолів Петра і Павла в Гонконзі ікону та мощі святителя Гурія (Карпова) — відомого просвітителя Китаю.

X. Участь в українських міжконфесійних зібраннях


Протягом 2008 р. голова та співробітники Відділу брали участь у низці міжконфесійних засідань:

- Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій — 4 засідання;

- Всеукраїнської Наради представників Християнських Церков — 2 засідання;

- Київської міської Ради Церков і релігійних організа¬цій — 1 засідання.

XI. Розробка церковних документів


Протягом року ВЗЦЗ УПЦ готував документи та звернення, які направлялись від імені Предстоятеля Української Православної Церкви або приймались Священним Синодом.

Голова Відділу брав безпосередню участь у розробці Концепції про права та гідність людини, яка була прийнята на червневому Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Читайте також річні звіти:

Про управління справами Української Православної Церкви

Про роботу Синодального відділу “Місія духовної просвіти”

Про діяльність богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність Видавничого відділу УПЦ

Про діяльність комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність комісії у справах монастирів УПЦ

Про діяльність Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність Синодального відділу "Місія соціальної допомоги дітям"

Про діяльність Синодального відділу "Місія Церква і культура"

Про діяльність Синодального відділу "Місія Церква і медицина"

Про діяльність Синодального відділу по архітектурі, будівництву і охорони пам'ятників церковної архітектури

Про діяльність синодального відділу з благодійності та соціального служіння УПЦ

Про діяльність Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України

Про діяльність Синодального відділу релігійної освіти та катихизації

Про роботу учбового комітету при Священному Синоді УПЦ

Про роботу Церковного Суду Української Православної Церкви

Про діяльність Синодального відділу у справах молоді

Про діяльність Юридичного відділу УПЦ


Про роботу Представництва УПЦ у Верховній Раді України
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com