УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про діяльність Синодального відділу "Місія соціальної допомоги дітям"“Не забувайте також добродійності і спілкування, бо такі жертви благоугодні Богу” (Євр. 13: 16). Відповідно до цього заклику, основною метою діяльності Місії і в цьому році залишається реалізація благодійних програм Української Православної Церкви, спрямованих на вирішення як духовних, так і соціальних проблем найнезахищенішої верстви населення, а саме:

– дітей-сиріт;
– дітей з неповних або неблагополучних сімей;
– хворих дітей і дітей-інвалідів;
– дітей, які постраждали внаслідок таких негативних явищ, як наркоманія, ігроманія, алкоголізм і т. д.

Діяльність Місії у 2008 р. здійснювалася шляхом реалізації різних соціальних програм. Нижче подається звіт про реалізацію найбільш значимих напрямів діяльності Місії відповідно до вищезазначеної мети її роботи. 

1. Будівництво

1.1. Центр соціальної допомоги дітям


Дане будівництво по вул. Уманській, 14, розпочато у 2003 р., коли Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир освятив місце під будівництво храму Місії на території майбутнього Центру. Відтоді тут ведеться будівництво двох храмів — собору в ім’я преподобного Сергія Радонезького і дерев’яної церкви на честь ікони Божої Матері “Усіх скорботних радість”.

Наприкінці вересня поточного року будівництво дерев’яного храму завершилось, а 8 жовтня у ньому була звершена перша Божественна літургія. З того часу в храмі на честь ікони “Усіх скорботних радість” здійснюються регулярні богослужіння щосуботи, щонеділі та у святкові дні.

На сьогодні здійснені істотні роботи зі спорудження собору в ім’я преподобного Сергія Радонезького. Станом на листопад 2008 р. завершено будівництво цокольного ярусу і першого поверху храму. Після завершення будівництва храму планується зведення будівлі Центру соціальної допомоги дітям. На території Центру також планується спорудження центрального адміністративного корпусу Місії з розміщенням у ньому головного офісу, який тепер знаходиться у Києво-Печерській Лаврі.

1.2. Дитячий соціальний центр

Місія продовжує будівництво Дитячого соціального центру на базі Спасо-Преображенського монастиря (пгт Пісківка Бородянського району Київської області). Монастир розташований і діє на території колишнього санаторію-профілакторію, переданого Українській Православній Церкві у 2003 р.

Даний Центр готується для втілення в життя соціальних програм Української Православної Церкви, спрямованих на підтримку різних соціальних груп населення України. 

1.3. Каплиця при Київському науково-практичному центрі дитячої кардіології і кардіохірургії

При цій клініці продовжує діяти каплиця Місії з Центром духовної опіки матері і дитини.

Священиком Місії Павлом Поваляєвим у Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії здійснюється Таїнство Хрещення (в основ¬ному над немовлятами у віці від одного дня до одного місяця). Окрім цього, в каплиці звершуються молебні за здоров’я усіх пацієнтів клініки. Організовано соціальну роботу серед працівників медперсоналу. У великі свята Місія дарує дітям подарунки, організовує святкові заходи.

2. Соціальне патронування дитячих будинків і інтернатів

2.1. Радомишльська школа-інтернат


Місія продовжує надавати духовну і матеріальну підтримку вихованцям Радомишльської школи-інтернату для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. 

Щосуботи і щонеділі священиками й сестринством Місії проводяться освітні зустрічі, на яких викладаються основи християнської етики й Закону Божого.

Стараннями Місії організовується медичне обстеження і лікування дітей, здійснюється закупівля медикаментів. У святкові дні співробітники Місії проводять тут різноманітні заходи для дітей. Окрім цього, практикуються паломницькі подорожі до православних святинь України.

2.2. Дитячий будинок у с. Іванки

Минулого року в с. Іванки Маньківського району Черкаської області був створений дитячий будинок родинного типу. Священик Роман Дишлюк, будучи батьком двох дітей, усиновив ще десятеро. Відтоді Місія надає їм фінансову і матеріальну підтримку. 

2.3. Дитячий будинок у с. Осички

Почав діяти дитячий будинок родинного типу у Радомишльському районі Житомирської області. Колишня вихователька школи-інтернату, маючи двох рідних дітей, усиновила ще десятеро.

Адміністрація села Осички надала їм житло. Місією у будинку був зроблений ремонт, а також куплено необхідне побутове устаткування. Окрім наданої допомоги, Місія продовжує підтримувати дитячий будинок.

2.4. Дитячий будинок у с. Сезенків

У поточному році Місія почала патронувати дитячий будинок у с. Сезенків Баришівського району Київської області. У дні пасхальних свят для дітей — членів цієї великої родини — Місією було організовано святковий захід з пізнавальною програмою і подарунками.

За підтримки групи компаній “Фокстрот” дитячому будинку була подарована побутова і комп’ютерна техніка.

3. Співпраця

3.1. Київський науково-практичний центр дитячої кардіології і кардіохірургії


У цій клініці діє каплиця Місії, священнослужителями якої звершуються необхідні богослужіння (див. п. 1.3). Окрім цього, співробітники Місії впродовж звітного року організовували святкові заходи, присвячені різним датам.

Традиційно кожен захід проходить в актовому залі або вестибюлі медичного центру, в усталеній формі (незалежно від змісту, обумовленого специфікою свята, до якого воно приурочене). Після вступного слова співробітника Місії починається виступ лялькового театру. Як правило, кожна вистава містить дидактичну і повчальну складові, розкриттю яких присвячений подальший діалог священика Місії з глядачем.

Священик Місії проводить з дітьми бесіду на тему святкового дійства, обговорює зміст проглянутої вистави, проводячи паралелі з реальним життям. Діти і батьки мають можливість поставити запитання священикові.

Після закінчення заходу на дітей і їхніх батьків традиційно очікує приємний сюрприз: кожен отримує подарунок: іконку, іграшку, святковий набір солодощів, православні дитячі журнали і т. д.

Пацієнтів, які за станом здоров’я не можуть бути присутніми на святі, співробітники Місії відвідують у лікарняних палатах. За бажанням батьків священиком здійснюється помазання дітей єлеєм від мироточивих глав Печерських святих.

Як правило, на подібних заходах присутні від 30 до 70 дітей, які проходять лікування у клініці. Такі акції у цьому році були приурочені до свята Великодня, до дня пам’яті святителя Миколая Мирлікійського чудотворця, Міжнародного дня захисту дитини, свята Різдва Божої Матері та інших.

3.2. “Велике серце маленького життя” — спільна програма Місії і групи компаній “Фокстрот”

Уже третій рік продовжується всеукраїнський соціальний проект Місії УПЦ спільно з компанією “Фокстрот” — “Велике серце маленького життя”. У нинішньому році, в рамках програми соціальної адаптації випускників шкіл-інтернатів до соціуму, пройшли перші тренінги фіналістів цього проекту.

20 листопада в Червоному залі Будинку кіно відбулася офіційна презентація художнього фільму під назвою “Маленьке життя” за однойменною повістю Олександра Жовни. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, Олександр Жовна був нагороджений ювілейним орденом на честь 1020-ліття Хрещення Русі.

На початку 2009 р., після різдвяних свят, планується показ фільму “Маленьке життя” у дитячих будинках України.

3.3. Київський муніципальний академічний міський театр ляльок

У звітному році Місія почала співпрацю з Київським ляльковим театром. Був підписний піврічний договір про співпрацю, згідно з яким за рахунок Місії щомісячно проводяться театральні виступи в різних дитячих установах, які перебувають під її патронатом.

Приклад роботи такого заходу наводиться вище (див. п. 3.1) в описі роботи Місії у Київському науково-практичному центрі дитячої кардіології і кардіохірургії. Окрім цього центру, Місією були організовані подібні заходи в київській онкологічній клініці, відділенні дитячої нейрохірургії, а також деяких столичних дитячих будинках, інтернатах і недільних школах (інтернати № 14 і 12, Дарницький дитячий будинок-інтернат, дитяча недільна школа при Києво-Печерській Лаврі).

Кожен з вищеназваних заходів відвідали в середньому від 70 до 130 дітей (загалом близько 500 дітей). До кінця року планується провести ще декілька театральних заходів та продовжити договір про співпрацю на 2009 р.

3.4. Всеукраїнська благодійна організація “Час життя плюс”

Україна за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує посідати одне з перших місць у Східноєвропейському регіоні. Щодня в країні реєструється в середньому 48 нових випадків зараження, 13 випадків СНІДу і 6 померлих від СНІДу.

Місія соціальної допомоги дітям спільно зі Всеукраїнською добродійною організацією “Час життя плюс” надає різносторонню душпастирську допомогу людям, що живуть з ВІЛ/СНІДом.

Для людей, хворих на ВІЛ/СНІД, проводяться тематичні вечори. Учасники групи беруть участь у спілкуванні на духовні теми із священнослужителями, в читанні і обговоренні Святого Письма, перегляді тематичних фільмів. Мета зустрічей — можливість спільного подолання життєвих криз і психосоціальних проблем.

Один із напрямів спільної роботи Місії і ВБО “Час життя плюс” — служіння заздравних молебнів у Києво-Печерській Лаврі для хворих на СНІД.

3.5. Асоціація дитячих офтальмологів України

Важко переоцінити значення роботи лікарів-офтальмологів, адже, згідно із статистикою, 75 % наших співвітчизників мають ті або інші проблеми із зором. Особливе місце в медицині посідає дитяча офтальмологія. Воістину, велика справа — відновлення зору у дітей, у яких попереду ще стільки непізнаного.

Цього року Місією спільно з Асоціацією дитячих офтальмологів України було організовано лікування вихованців Радомишльської школи-інтернату і дитячого будинку родинного типу у с. Осички (про них див. пп. 2.1. і 2.3.). 

22 жовтня звітного року співробітник Місії ігумен Стефан і головний дитячий офтальмолог Міністерства охорони здоров’я України Сергій Риков провели медичний огляд дітей-вихованців вищезгаданих установ.

Багатьом дітям була надана необхідна стаціонарна медична допомога, деяким був призначений курс лікування зору й виписані окуляри. Необхідні ліки й окуляри діти отримали безкоштовно.

Керівництво Місії висловило вдячність головному лікарю клініки Сергію Рикову за надану медичну допомогу. Наступного року також планується диспансеризація дітей цих та інших дитячих будинків України.

Наприкінці листопада поточного року під егідою Місії відбудеться святковий захід у Київському центрі мікрохірургії ока. Співпраця з Асоціацією дитячих офтальмологів України розглядається Місією як один з пріоритетних напрямів діяльності в наступному році.

3.6. Міжнародна благодійна організація “Український фонд миру”

У звітному році Місією і МБО “Український фонд миру” було організовано декілька акцій у дитячих будинках Києва та області. Головні з них — це заходи в дитячих будинках “Батьківщина” і “Малятко” в м. Боярка, проведені в травні поточного року.

Під час проведення свята в дитячому будинку “Батьківщина” священик Місії відправив водосвятний молебінь, після закінчення якого кожна дитина отримала в благословення святкову іконку Воскресіння Христового. Дітям були подаровані іграшки, одяг, взуття, засоби гігієни й інші необхідні речі. Для дітей також був організований святковий фруктовий стіл.

Благодійна акція у спеціалізованому обласному будинку дитини “Малятко” відбулася 20 травня. Дитячий будинок опікує 80 немовлят у віці від одного до трьох років. Їм були подаровані сучасні пісочниці, ліжка, одяг і іграшки. Священик Місії привітав дітей і вихователів з минулим святом — Світлим Христовим Воскресінням, окропивши їх святою водою. Для дітей був організований святковий солодкий стіл.

3.7. Український фонд культури

Місія УПЦ впродовж двох років співпрацює з Українським фондом культури. 25 травня поточного року в Колонній залі Національної філармонії України відбувся гала-концерт лауреатів і дипломантів програми “Нові імена України-2008” — традиційного конкурсу молодих талантів.

Від часу створення конкурсу в 1991 р. стипендії отримали близько 500 його учасників і понад 700 були нагороджені дипломами; чимало конкурсантів рекомендовано до навчання в художніх навчальних закладах і до участі в престижних міжнародних конкурсах. Серед колишніх учасників і лауреатів — народна артистка України Валентина Степова.

Конкурс проходить щороку в лютому, березні і квітні в три етапи (шкільний, обласний, всеукраїнський) у всіх регіонах України, в яких працюють організації фонду. Цього року вітальне слово учасникам конкурсу від імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України зачитав голова Місії архімандрит Філарет.
 

4. Дитячі екскурсії і паломництво

У звітному році Місія організувала паломницькі поїздки до святинь Києва для дітей-вихованців недільних шкіл і шкіл-інтернатів з різних єпархій УПЦ кількістю близько 300 чоловік (без урахування київських дітей):

— У листопаді минулого року співробітником Місії проведена екскурсія територією Києво-Печерської Лаври для групи студентів юридичного факультету Національного університету імені Тараса Шевченка;
— У квітні звітного року співробітником Місії проведена екскурсія для групи пацієнтів клініки Інституту епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України;
— У квітні поточного року Місія прийняла 95 паломників — вихованців Радомишльської школи-інтернату. Дітям була проведена екскурсія по Києво-Печерській Лаврі, а також оглядова екскурсія по Києву. На ночівлю діти зупинилися в Дитячому соціальному центрі пгт Пісківка (див. п. 1.2);
— Співробітник Місії провів екскурсію для дитячого зразково-показового ансамблю танцю “Марцешор” (м. Кишинів);
— Місія соціальної допомоги дітям прийняла групу паломників — 30 вихованців і викладачів дитячої недільної школи пгт Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області. В рамках триденної програми перебування дітей у столиці була організована оглядова екскурсія по Києву, в тому числі й монастирях. Клопотом Місії було організовано харчування і проживання дітей і викладачів недільної школи.

5. Літнє оздоровлення дітей

В рамках благодійної програми Місії за літній сезон 2008 року на побережжі Чорного моря, у Трускавці та різних місцях Закарпаття було оздоровлено 180 дітей. 

6. Адресна разова допомога

У звітному році була надана адресна разова допомога за такими цільовими напрямами:
На лікування:
— 3000 грн — разова адресна допомога на лікування онкозахворювання (згідно з Проханням);
— 1000 грн — разова адресна допомога на закупівлю ліків для дитини (згідно з Проханням);
— 600 грн — разова адресна допомога на лікування в Інституті серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова (згідно з Проханням);
— 1000 грн — разова адресна допомога на медикаменти для післяопераційного лікування немовляти з пороком серця (згідно з Проханням).
Фінансова допомога на покупку одягу й навчального приладдя:
— 5000 грн — разова адресна допомога на покупку одягу, взуття і шкільного приладдя 25 дітям (згідно з Проханням).
Фінансова допомога за іншими напрямами:
— кошти на покупку 65 томів книг в бібліотеку Луганської православної гімназії (згідно з Проханням);
— разова адресна допомога на спорудження покрівлі храму — 11700 грн. (згідно з Проханням);
— на навчання двох школярок, 8 й 10 років, перераховано 1000 грн (згідно з Проханням);
— 1000 грн — на різні потреби дитячого будинку родинного типу “Каравела” (м. Олександрія Кіровоградської обл.) — згідно з Проханням.

7. Зустрічі, відрядження, поїздки

1 грудня 2007 р. глава Місії зустрівся із завідуючою клінікою Інституту епідеміології і інфекційних хвороб Світланою Антоняк.
3 грудня 2007 р. архімандрит Філарет відвідав Київський реабілітаційний центр для батьків і родичів нарко- і алкозалежних.
20–23 лютого 2008 р. співробітники Місії УПЦ соціальної допомоги дітям взяли участь в роботі ХІІ Всесвітнього Руського Народного Собору, тема якого — “Майбутні покоління — національне надбання Росії”.
26 лютого поточного року відбулася зустріч голови Місії з керівником медичної програми для нарко- й алкозалежних “Старий Світ” Євгеном Миколайовичем Проценком (Москва).
18–21 вересня поточного року голова Місії у складі делегації УПЦ взяв участь у щорічній конференції у Бозі (Італія). Тема конференції — “Духовний отець в православній традиції”.
16–17 жовтня глава Місії взяв участь у Покровських міжнародних просвітницьких читаннях. Тема, що об’єднала роботу п’яти тематичних секцій, — “Духовність, культура і наука: від традицій до майбутнього”.
12 листопада архімандрит Філарет зустрівся з учасниками найбільшого столичного православного молодіжного клубу (при Свято-Троїцькому Іонинському монастирі м. Києва). Тема зустрічі — “Молодь у соціальному служінні Церкви”.
14–15 листопада 2008 р. на науково-практичній конференції “Вірити. Бачити. Працювати”, організаторами якої були Київська Митрополія УПЦ і Асоціація дитячих офтальмологів України, голова Місії виступив з доповіддю на тему “Духовна і фізична сліпота”.
20 листопада поточного року співробітник Місії ієрей Павел Поваляєв вручив церковну нагороду учаснику проекту “Велике серце маленького життя” А. Жовні. 

8. Сайт Місії www.mission.kiev.ua

Наприкінці грудня минулого року стартував інформаційний портал Місії соціальної допомоги дітям. Сайт синодального відділу висвітлює діяльність Місії, а також пропонує читачеві соціальні, благодійні, дитячі й інші тематичні рубрики.
На сайті містяться наступні розділи: 
• “новини” — добірка новин УПЦ і РПЦ з соціальної тематики; 
• “Предстоятель” — біографія Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира;
• “офіційна хроніка” — офіційні новини УПЦ;
• “публікації” — матеріали з найважливіших тем, серед яких  — проблеми дитячої безпритульності, проблеми усиновлення, життя і діяльність дитячих будинків і ін.;
• “проекти” — інформація про всі існуючі проекти Місії та заплановані;
• “про нас” — інформація про керівництво Місії, адреси й контактні телефони.
• “фотогалерея” — підбір тематичних фотографій, зйомки репортажів.

9. Публікації

Протягом року в електронних і друкованих ЗМІ публікувалися авторські матеріали співробітників Місії. Діяльність Місії освітлювалася на сторінках таких друкованих видань: газета “Факти”, журнали “Соціальна політика”, “Академічний Літописець” та ін.
Одне із завдань наступного року — видання під егідою Місії дитячої друкованої продукції — молитвословів і листівок, призначених для безкоштовної реалізації в дитячих будинках і лікарнях.
 
Читайте також річні звіти:

Про управління справами Української Православної Церкви

Про діяльність Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

Про роботу Синодального відділу “Місія духовної просвіти”

Про діяльність богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність Видавничого відділу УПЦ

Про діяльність комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність комісії у справах монастирів УПЦ

Про діяльність Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність Синодального відділу "Місія Церква і культура"

Про діяльність Синодального відділу "Місія Церква і медицина"

Про діяльність Синодального відділу по архітектурі, будівництву і охорони пам'ятників церковної архітектури

Про діяльність синодального відділу з благодійності та соціального служіння УПЦ

Про діяльність Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України

Про діяльність Синодального відділу релігійної освіти та катихизації

Про роботу учбового комітету при Священному Синоді УПЦ

Про роботу Церковного Суду Української Православної Церкви

Про діяльність Синодального відділу у справах молоді

Про діяльність Юридичного відділу УПЦ


Про роботу Представництва УПЦ у Верховній Раді України
 


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com