УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про роботу Представництва УПЦ у Верховній Раді УкраїниПредставництво працює над створенням законодавчої бази та сприятливих умов у правовому полі держави для повноцінного функціонування та життєдіяльності Української Православної Церкви.

Представництво активно співпрацює з органами законодавчої, виконавчої і судової гілок влади, з партійними та громадськими організаціями України для формування і лобіювання законопроектів на всіх етапах від їх задуму і створення до прийняття в цілому і з поправками. У подальшому вивчається ефективність чинного законодавства.

За минулий період Представництвом проводилась робота щодо формування законодавства в таких напрямках:

Сприяння наданню УПЦ статусу юридичної особи шляхом внесення поправок до ЗУ “Про свободу совісті і релігійні організації”.
Заклик до зцілення церковного розколу в Україні шляхом просвітницької діяльності і роз’яснення депутатам позиції Церкви з цього питання.

Передача землі та майна Церкви у власність Церкви і реституція церковного майна. Ми домагаємося внесення поправок до ЗУ “Про свободу совісті і релігійні організації”: про збереження майна храмів у користуванні Церкви при зміні громадою конфесійної приналежності. Сприяємо прийняттю ЗУ “Про повернення релігійним організаціям церковного майна” з гарантіями прав власності. У першу чергу, лобіюється ЗУ “Про внесення змін в Земельний Кодекс України”, в якому передбачаються зміни до статей 82 і 92 щодо безкоштовного набуття права власності й постійного користування земельними ділянками релігійними організаціями. Зусиллями Представництва створюється депутатська комісія з контролю за повним поверненням у власність канонічної Церкви усіх культових споруд, церковного майна, літератури, архівів тощо.

Розвиток православної освіти: сприяємо прийняттю ЗУ “Про держакредитацію релігійних навчальних закладів”, — з тим, щоб узаконити на державному рівні документи про академічну та семінарську духовну освіту; ЗУ “Про право вчити і виховувати людей у релігійному дусі”; зробити обов’язковим викладання дисциплін з християнським наповненням і дисципліни “Християнська етика” у світських навчальних закладах; сприяємо внесенню до державного реєстру спеціальності “викладач християнської етики”.

Багато шкоди спричиняє ст. 17 ЗУ “Про свободу совісті і релігійні організації”, де дозволено почергове користування культовими будовами. Але на даний час у профільному комітеті Верхов¬ної Ради наші можливості щодо позитивного вирішення питання про зняття цієї норми Закону недостатнє: про потужне лобі необхідно турбуватися ще до виборів.

Представництвом УПЦ у Верховній Раді України ведеться робота зі створення правового поля для забезпечення соціального захисту служителів Церкви і прав віруючих, у побудові церковної медичної системи, інтегрованої у світську.

На законодавчому рівні необхідно затвердити День пам’яті рівноапостольного князя Володимира як державного свята.

Зрозуміло, успішність діяльності Представництва залежить від багатьох факторів, зокрема, від загальної ситуації в державі та у Церкві, від складу парламенту, від фінансування, від компетенції лобістів та їх мотивацій, а також від того, чи вдасться створити об’єднання православних депутатів і православну більшість у профільному комітеті, та багатьох інших чинників. Тому потрібно нам усім разом працювати над цим.

Читайте також річні звіти:

Про управління справами УПЦ

Про діяльність Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ


Про роботу Синодального відділу “Місія духовної просвіти”

Про діяльність богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність Видавничого відділу УПЦ

Про діяльність комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність комісії у справах монастирів УПЦ

Про діяльність Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ

Про діяльність Синодального відділу "Місія соціальної допомоги дітям"

Про діяльність Синодального відділу "Місія Церква і культура"

Про діяльність Синодального відділу "Місія Церква і медицина"

Про діяльність Синодального відділу по архітектурі, будівництву і охорони пам'ятників церковної архітектури

Про діяльність синодального відділу з благодійності та соціального служіння УПЦ

Про діяльність Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України

Про діяльність Синодального відділу релігійної освіти та катихизації

Про роботу учбового комітету при Священному Синоді УПЦ

Про роботу Церковного Суду Української Православної Церкви

Про діяльність Синодального відділу у справах молоді


Про діяльність Юридичного відділу УПЦ
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com