УКР РУС ENG 
   

Спільна угода про взаємодію Української Православної Церкви та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофиВраховуючи історичні свідчення позитивної ролі релігії та Церкви у суспільній свідомості, зміни, що відбулися в релігійному житті за час існування незалежної Української держави, а також значимість відродження споконвічних традицій православ'я в українському суспільстві, Українська Православна Церква і керівництво Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в особі Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Володимира та в особі Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Шуфрича Н.І. висловлюють готовність до співпраці задля духовної підтримки, формування національної свідомості, моральних, патріотичних, культурних і етичних цінностей в осіб рядового і начальницького складу та працівників МНС України.

У нас одна держава - рідна Україна. Любити її, турбуватися про неї, берегти її незалежність, єдність та цілісність, підтримувати на високому рівні готовність до надійного захисту населення і територій України, життя і здоров'я громадян від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру потрібно спільними зусиллями.

Українські рятувальники відзначають своє професійне свято - День працівників цивільного захисту 17 вересня - в день вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», яка є своєрідним духовним символом єднання Церкви та МНС України.

На всіх історичних етапах розвитку держави особи рядового і начальницького складу та працівники МНС України відзначалися мужністю, хоробрістю, шляхетністю, витривалістю та готовністю до самопожертви. Ці моральні якості та цінності, освячені й перевірені багатовіковою історією християнства, мали логічне продовження під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ліквідації наслідків повеней на Закарпатті, вибухів у Новобогданівці, не втрачають своєї актуальності й сьогодні.

Економічна, соціально-політична ситуація, яка виникла на сучасному етапі розвитку нашої молодої незалежної держави, відчутно впливає на рятувальників і потребує додаткових фізичних і моральних зусиль, удосконалення духовних якостей для мужнього і самовідданого виконання службового обов'язку. В цих умовах Церква, як любляча Мати, не може стояти осторонь проблем працівників Міністерства.

Ось чому у цей складний час зміни суспільних оцінок релігії в духовному і національному відродженні вкрай важливою є плідна взаємодія Української Православної Церкви та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

З метою здійснення цих благородних намірів заявляємо про необхідність спільних практичних дій у наступних напрямках:

1. На основі традицій православ'я розробити перспективну програму взаємодії в галузі духовного, культурного, морального розвитку працівників системи МНС.

2. Організувати проведення священнослужителями УПЦ та керівництвом органів і підрозділів системи МНС спільних заходів, спрямованих на духовне просвітництво, зміцнення духовних засад у житті колективів частин і підрозділів, навчальних закладів МНС.

3. За узгодженням керівництва вищих навчальних закладів МНС і єпархіального управління сприяти залученню священиків Української Православної Церкви до участі в освітньому процесі.

4. Сприяти представникам Української Православної Церкви у відвідуванні органів і підрозділів системи МНС для відправлення Богослужінь, Таїнств і проведення індивідуальних бесід із віруючими особами рядового і начальницького складу, працівниками МНС України та членами їх сімей у вільний від служби час на виключно добровільних засадах.

5. За побажанням керівництва і особового складу надавати допомогу в забезпеченні органів і підрозділів системи МНС духовною літературою, відео- та аудіо матеріалами духовно-просвітницького характеру.

6. Готувати спільні матеріали про роль та вплив Української Православної Церкви у справі виховання осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей для оприлюднення через засоби масової інформації МНС.

7. Створити спільну робочу групу для здійснення взаємодії Української Православної Церкви та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com