УКР РУС ENG 
   

Лист архієпископа Білоцерківського і Богуславського МитрофанаЛист архієпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана на ім’я Президента НАН України академіка Бориса Патона з проханням надати дозвіл відправити заупокійну літію за нашими співвітчизниками, загиблими у Першій світовій війні, на території Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка

17/11/2008 р.
 
ПРЕЗИДЕНТУ НАН УКРАЇНИ,
АКАДЕМІКУ ПАТОНУ Б.Є.
 
Вельмишановний Борисе Євгеновичу!

Звертаюся до Вас з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви. Блаженніший Митрополит Володимир висловлює Вам щиру подяку за те, що Ви люб’язно погодилися прийняти делегацію від Української Православної Церкви на чолі з архієпископом Львівським і Галицьким Августином. Ця зустріч стала початком нового етапу переговорів між очолюваною Вами Національною Академію наук і Українською Православною Церквою стосовно долі Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці.

Завдяки Вашому розпорядженню представники релігійної громади в ім’я святителя Миколая Чудотворця на чолі з вікарієм Київської Митрополії єпископом Васильківським Пантелеімоном відвідали Інститут проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України та оглянули будівлю храму.

За дорученням директора Інституту академіка Валерія Трощенка була створена робоча група для пошуку компромісного рішення щодо надання Українській Православній Церкві можливості звершувати богослужіння і, тим самим, остаточно виконати задум наших пращурів, які будували цей храм у складні роки Першої світової війни.

З боку Інституту цю групу очолив доктор технічних наук Валерій Харченко, а з боку громади — голова Виконавчого комітету з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці Вадим Линник.

11 листопада 2008 року виповнилося 90 років від дня закінчення Першої світової війни. У зв’язку з цим важливо зазначити, що Миколаївська церква на Звіринці будувалася в пам’ять про наших співвітчизників, загиблих під час бойових дій 1914-1918 років.

Сьогодні ці дати майже забуті, не залишилося в живих учасників тієї війни, але пам’ять про них є в кожній родині і вони не будуть забуті, доки про них лунатиме молитва в Церкві.

Свято-Миколаївський храм, що височіє в центрі Печерська, також нагадує нам про ті події. До того ж він є єдиним пам’ятником, що увіковічує пам’ять про тих людей.

Українська Православна Церква має бажання біля Свято-Миколаївського храму на Звіринці відправити панахиду за упокій душ тих, хто був похований на Братському військовому кладовищі, а також тих визначних науковців, які багато років тому трудилися в Інституті проблем міцності імені Г.С. Писаренка.

Від імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, прошу Вас, вельмишановний Борисе Євгеновичу, надати нам дозвіл відправити це богослужіння 25 листопада поточного року.

На добру згадку про цю визначну подію ми просимо Вашого дозволу встановити неподалік від храму пам’ятний хрест.

Панахиду відправить Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні єпископів Української Православної Церкви та священників міста Києва.

Вшановуючи пам’ять про загиблих співвітчизників і спочилих науковців, разом із духовенством молитимуться представники органів державної влади, місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості.
 
Вельмишановний Борисе Євгеновичу!

Просимо Вашого сприяння у цій благій і богоугодній справі та запрошуємо Вас до участі в цьому важливому для історії нашої Держави та Церкви заході.

З глибокою повагою,
 
† Митрофан,
архієпископ Білоцерківський і Богуславський,
Керуючий справами Української Православної Церкви

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com